Bovški župan je Siniša Germovšek

Slovenija
, posodobljeno:

V Bovcu so v današnjem drugem krogu nadomestnih županskih volitev za novega župana izvolili neodvisnega kandidata Sinišo Germovška.

Siniša Germovšek je  župan Bovca
Siniša Germovšek je župan Bovca

BOVEC, SLOVENIJA V Bovcu je ob 35,91-odstotni volilni udeležbi zmaga pripadla neodvisnemu kandidatu Siniši Germovšku z 51,9-odstotka glasovi podpore. Za župansko mesto se je v drugem krogu pomeril z Davorjem Gašperčičem iz SDS.

V Ljubljani po približno dveh tretjinah preštetih glasovnicah kaže na zmago Zorana Jankovića (Pozitivna Slovenija). Janković beleži 61,90-odstotno podporo, kar bi pomenilo zmago v prvem krogu.

Neodvisni kandidat Mitja Horvat slavi v Dupleku. V Destrniku pa gre zmaga Vladimirju Vindišu iz SDS. v Krškem je s 65,19 odstotki glasov zmagal kandidat SLS s podporo prejšnjega krškega župana Franca Bogoviča Miran Stanko. V Slovenj Gradcu je zmaga pripadla neodvisnemu kandidatu Andreju Času, ki je prejel 51,6 odstotka glasov.

STA