Če bodo omejitve še dolgo trajale, bodo težave s presežki vina
Gostinski lokali, hoteli in restavracije so zaprti, zato je zastala tudi prodaja vina v tem segmentu. Vinarji trgovinam sicer prodajajo, se je pa izvoz zelo zmanjšal. Če se razmere prav kmalu ne bodo normalizirale, pa jih dodatno sivenje las čaka pred trgatvijo, ko zaloge v kleteh še ne bodo izpraznjene, z novo letino pa ne bodo imeli kam.
PRIMORSKA > “Ker se je promet v gostinstvu in turizmu zmanjšal na ničlo, smo temu primerno zmanjšali proizvodnjo,” je povedal Jakob Blaschitz, direktor kleti Vipava 1894. Izpada pa ni samo v gostinstvu in hotelirstvu. Zamrli so tudi vsi načrtovani ukrepi za pospeševanje prodaje v tujini. Najpomembnejši vinski sejmi so preloženi ali odpovedani, kar negativno vpliva na prodajo v tujini.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.