Črnigoj in Zidar trdita, da ne poznata zemonskega sporazuma
Kakšen zemonski sporazum neki - sestajali smo se “po gradbinsko”, sta včeraj na zaslišanju pred preiskovalno komisijo DZ za gradnjo avtocest povedala prva moža SCT in Primorja Ivan Zidar in Dušan Črnigoj.
LJUBLJANA > “Ni šlo za uradne sestanke, mi smo se po gradbinsko sestajali. Imeli smo likofe, sedli smo, kaj pojedli in popili, tolkli drug čez drugega, se včasih skoraj tudi stepli,” je v svojem slogu pojasnjeval Ivan Zidar in dodal, da so se poleg na Zemonu sestajali še marsikje: “Nobena gostilna ni bila prikrajšana.”
Črnigoj nič o Zemonu
Tudi generalni direktor Primorja Dušan Črnigoj je zatrdil, da ni nikoli podpisal nobenega sporazuma na Zemonu, iz katerega bi “sijalo” kakšno kartelno dogovarjanje. Na številna vprašanja o zemonskem sporazumu niti ni odgovarjal, ker dokument ni veljaven in zato, ker bi odgovor lahko škodil njemu, njegovim bližnjim in podjetju. Poudaril je, da nikoli ni podpisal ničesar, kar bi kazalo na kartelno dogovarjanje.
Črnigoj pravi, da so se slovenska gradbena podjetja borila za pridobitev avtocestnih del in zato uporabila vse dovoljene možnosti. “Uporabljali smo skupne nastope. Če se ne bi tako organizirali, bi v Sloveniji 'harali' tujci,” je zatrdil.
NR
Več o tem pišemo v petkovi tiskani izdaji Primorskih novic.