Furs nakazal 44,3 milijona evrov pomoči

Slovenija
, posodobljeno:

Mesečni temeljni dohodek je danes prejelo 36.970 upravičencev v skupni višini 44,2 milijona evrov. Izgubljen dohodek zaradi karantene ali varstva otrok pa je prejelo 292 zavezancev v skupnem znesku 102.500 evrov, so sporočili iz Finančne uprave RS (Furs).

Mesečni temeljni dohodek je danes prejelo 36.970 upravičencev v 
skupni višini 44,2 milijona evrov.
Mesečni temeljni dohodek je danes prejelo 36.970 upravičencev v skupni višini 44,2 milijona evrov. STA

LJUBLJANA > Ukrep temeljnega dohodka se nanaša na samozaposlene osebe, družbenike, verske uslužbence in kmete, ki ne morejo opravljati dejavnosti ali jo opravljajo v bistveno zmanjšanem obsegu. V skladu z veljavno zakonodajo so lahko do konca marca zaprosili za pomoč za mesece januar, februar in marec.

Samozaposlenim, družbenikom in kmetom v primeru karantene ali obveznosti varstva otrok od januarja do marca letos pripada tudi od 250 do 750 evrov, a samo, če ne zaprosijo za mesečni temeljni dohodek. Ukrepa se namreč izključujeta, so zapisali in spomnili, da je vlada konec marca veljavnost obeh ukrepov podaljšala do konca junija.