[GREM VOLIT!] Tinkara Kovač: Demokracija je dragocena

Slovenija
, posodobljeno:

Tinkara Kovač, glasbenica
Tinkara Kovač, glasbenica Andraž Gombač

Zakaj je pomembno iti na volitve? Demokracija je dragocena in je ne moremo jemati za samoumevno. Volilna pravica je ena najpomembnejših oblik individualne svobode, ki jo imamo, in ena največjih oblik demokratičnega izražanja. Daje glas našim idejam in zagotavlja, da se naš glas sliši. Trdno se moramo zavzemati za demokracijo in najboljši način za to je glasovanje na volitvah.

Kakšno je stanje v državi danes? Vsi imamo različne obraze, vsi imamo vsak svojo pot in vsak svoj cilj. Namesto da bi to bila izhodišča za to, da rastemo in se razvijamo v raznolikosti, da se drug od drugega učimo, se gnetemo in brusimo, pa vidim - da smo vsak dan bolj razdvojeni, oddaljeni drug od drugega, da ne rečem, da smo sovražni in nestrpni. Tega ne maram gledati. In ne maram gledati tega strahu v času, ki res ni dober. Zahrbten je in lažno razdvojen med svobodo in varnostjo. Premalo vidim socialne pravičnosti in, kot pojem v eni od svojih pesmih, ta “odhaja le k tistim znanim, ki od vedno so izbrani”.

Premalo vidim socialne pravičnosti in, kot pojem v eni od svojih pesmih, ta “odhaja le k tistim znanim, ki od vedno so izbrani”.

Kakšno Slovenijo želimo? Socialno, napredno, vključujočo, ki temelji na vrednotah raznolikosti, svobode, solidarnosti. Tako, v kateri bomo kultivirani in v kateri bomo lahko kultivirali, kajti edino kultura je tista, ki nas (citiram, Kosovel) "prenovi in preobrazi. Pravica pa je tista, ki naj človeški družbi omogoči pošten obstoj in ustvari temelje nove duševne kulture, ki bo slonela na delu in človeški ljubezni”.

Tinkara Kovač

glasbenica
Tinkara Kovač glasbenica Andraž Gombač