Letos bomo imeli pet državnih proslav
Vlada je na današnji seji potrdila koledar državnih proslav za leto 2011, ki ga je pripravil koordinacijski odbor za državne proslave. Koordinacijski odbor, ki ga vodi ministrica za kulturo Majda Širca, je predlog koledarja državnih proslav za letošnje leto sprejel na seji 15. decembra lani, so sporočili z vladnega urada za komuniciranje.
LJUBLJANA> Predlog koledarja državnih proslav je v skladu z lani sprejeto dolgoročno sistemizacijo državnih proslav in za leto 2011 obsega pet rednih državnih obeležitev, in sicer slovenskega kulturnega praznika, dneva upora proti okupatorju, dneva državnosti, dneva reformacije ter dneva samostojnosti in enotnosti.
Praznovanje bo ob tem vključevalo tri pomembne jubileje: 20. obletnico osamosvojitve z osrednjo proslavo dneva državnosti, 20. obletnico sprejema Ustave Republike Slovenije s proslavo ob dnevu samostojnosti in enotnosti ter skupaj z dnevom upora proti okupatorju tudi 70. obletnico ustanovitve OF.
Za organizacijo naštetih državnih proslav je predvidenih 612.375 evrov, kar je skoraj za polovico manjši znesek, kot je bil na voljo leta 2009.
STA