Ob svetovnem dnevu dojenja prva klopca za dojenje v Sloveniji
Ob današnjem svetovnem dnevu dojenja bodo v ljubljanskem Živalskem vrtu predstavili in predali prvo MAM klopco za dojenje v Sloveniji. Namen postavitve klopce za dojenje in previjanje je spodbujanje dojenja na javnih mestih kot nekaj "povsem naravnega in pozitivnega", so sporočili iz podjetja Apollo.
LJUBLJANA > "Čeprav je dojenje naraven in najprimernejši način hranjenja in sobivanja otrok z materami ter je neprecenljive vrednosti za razvoj in zdravje dojenčkov, so mnenja o dojenju na javnem mestu še vedno precej deljena," so pojasnili na podjetju Apollo, ki projekt izvaja.
Poleg tega so dodali, da bodo v tem in prihodnjem letu klopce za dojenje in previjanje postavili na več lokacijah po Sloveniji.
Na predstavitvi današnje klopce v Ljubljani bodo mednarodno pooblaščene svetovalke za laktacijo Društva svetovalcev za laktacijo in dojenje Slovenije staršem na voljo tudi z nasveti za uspešno dojenje.
Projekt spodbujanja dojenja na javnih krajih sicer poteka že v Srbiji. V Beogradu so namreč postavili že štiri tovrstne klopce. Projekt pa bo v kratkem zaživel tudi na Hrvaškem.
Svetovni dan dojenja obeležujemo 2. avgusta in je del svetovnega teden dojenja, ki ga v 170 državah obeležujejo med 1. in 7. avgustom. V Sloveniji teden dojenja tradicionalno obeležujemo v oktobru. Namen tedna je spodbujanju dojenja in zdravja dojenčkov po vsem svetu.
STA