SDS: Na potezi in v zagati so tisti, ki so postavljali ultimate

Slovenija
, posodobljeno:

Predsednik vlade Janez Janša je že 9. januarja povedal, kaj bo storil, prav tako stranka SDS, je na družbenem omrežju Twitter zapisala največja vladna stranka. “Na potezi in v zagati so tisti, ki so postavljali ultimate,” so odvrnili koalicijskim partnericam.

Janez Janša za zdaj molči, zato še ni jasno, kako se bo politični položaj razrešil
Janez Janša za zdaj molči, zato še ni jasno, kako se bo politični položaj razrešilSTA

LJUBLJANA>Janez Janša za zdaj molči, zato še ni jasno, kako se bo politični položaj razrešil. Je pa Janševa SDS koalicijske partnerice že večkrat pozvala, naj, če so nezadovoljne s premierjem, v državnem zboru vložijo konstruktivno nezaupnico.

Predsedniki treh koalicijskih strank, tako imenovanega sredinskega trojčka DL, SLS in Desus, so se po poročanju nekaterih medijev v ponedeljek popoldne pogovarjali o možnostih za reševanje vladne krize. Med drugim naj bi razpravljali o možnosti, kako do konstruktivne nezaupnice. Večina strank je sicer skeptičnih do tega, da bi se lahko poenotile za katerega drugega političnega ali pa tehničnega mandatarja.

Po neuradnih informacijah naj bi prvaki sredinskega trojčka sklenili, da morebitno koalicijsko povezovanje s Pozitivno Slovenijo ni mogoče do popolnega umika Zorana Jankovića iz stranke.

Medtem v NSi niso postavljali ultimatov, temveč želijo pomiriti strasti v koaliciji, da bi ta obstala in nadaljevala delo.

Janša naj bi se po navedbah svojega kabineta na aktualna politična dogajanja predvidoma odzval v začetku tega tedna ob vložitvi pritožbe zoper Komisijo za preprečevanje korupcije na upravno sodišče. Po nekaterih informacijah utegne to storiti danes.

STA