Skriti junaki številke 112

Slovenija
, posodobljeno:

Ob mednarodnem dnevu številke za klic v sili 112 smo poklicali vse tri primorske centre za obveščanje in ugotovili, da si vsi želijo le eno: čim manj nesreč in čim manj klicev. V času korone številni kličejo na 112 tudi zato, ker ne morejo priklicati svojega zdravnika. Koprski center je lani sprejel največ, postojnski malo manj, goriški pa najmanj klicev.

V koprskem centru za obveščanje sta ob našem obisku včeraj 
sprejemala klice Karmen Jenko in Igor Marsetič.
V koprskem centru za obveščanje sta ob našem obisku včeraj sprejemala klice Karmen Jenko in Igor Marsetič. Danijel Cek

PRIMORSKA > “Vsi si želimo čim manj klicev. Ker to pomeni, da ljudje nimajo težav in da se dobro počutijo. Ampak žal so to le neuslišane pobožne želje,” pravi vodja koprskega regijskega centra za obveščanje Igor Marsetič. Od treh primorskih centrov je koprski lani sprejel največ klicev, po številu klicev so ga “prekašali” le centri v Ljubljani, Mariboru, Celju in Kranju.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.