Slovenija še brez potrjene okužbe z novim koronavirusom
Slovenija
4. 03. 2020, 12:03
, posodobljeno:
Do danes do 12. ure v Sloveniji še ni potrjene okužbe z novim koronavirusom. Opravljenih je bilo 319 testov, je navedeno na spletnih straneh vlade.
pixabay.com
LJUBLJANA > Če v Sloveniji za zdaj še ni potrjenega primera okužbe z novim koronavirusom, pa se primeri množijo drugod po svetu. Žarišče okužb v Evropi je Italija. V deželi Furlanija Julijska krajina na meji s Slovenijo se je število okuženih do danes povzpelo na 15. Med drugim so zaradi potrjene okužbe pri enem od deželnih svetnikov za danes in v četrtek odpovedali zasedanje deželnega sveta.
Pristojni tudi pri nas še naprej opozarjajo, da je pojav prve potrjene okužbe v Sloveniji le še vprašanje časa.
Države ob širjenju novega koronavirusa iščejo rešitve za njegovo zajezitev in vzpostavljajo mehanizme, s katerimi bi preprečili preveliko gospodarsko škodo. Centralni banki v ZDA in Avstraliji sta znižali obrestno mero.
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×