“To je najhujši ekonomski problem vinogradništva”
Trt ne napada samo ena gliva, temveč več glivic, zato ne govorimo več samo o kapi, temveč o kompleksu bolezni lesa vinske trte, pravijo strokovnjaki o suhih in odmrlih trtah, na katerih letos ne bo pridelka. Nedvomno pa je to najhujši ekonomski problem primorskega vinogradništva, dodajajo.
PRIMORSKA > “Te bolezni so žal stalnica. Kar je letos drugače in slabše od preteklih let, je, da so se pojavile zelo zgodaj. Sicer pa je to problem, s katerim se ne ubadamo samo v Sloveniji, temveč v vseh sredozemskih državah. Ogromno število strokovnjakov se ukvarja s tem, toda oprijemljivih in učinkovitih ukrepov ni,” pojasnjuje dr. Ivan Žežlina, vodja oddelka za varstvo rastlin pri Kmetijsko gozdarskem zavodu Nova Gorica. Strokovnjaki preizkušajo marsikaj, tudi antagonistične glive, a vse je še vedno na ravni raziskav, brez dokazov, da res učinkuje.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.