V petek so potrdili 741 okužb, v bolnišnicah se zdravi 189 bolnikov s covidom

Slovenija
, posodobljeno:

V petek so ob opravljenih 3748 testih PCR na okužbo z novim koronavirusom potrdili 741 okužb. Pozitivnih je bilo 19,8 odstotka opravljenih testov, je razvidno s spletne strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ). V bolnišnicah zdravijo 189 covidnih bolnikov, od tega 44 na intenzivni terapiji. Umrla sta dva covidna bolnika.

V petek so potrdili 741 okužb, v bolnišnicah se zdravi 189 bolnikov s covidom
Leo Caharija

SLOVENIJA > Po podatkih covidnega sledilnika bolnišnično zdravljenje potrebuje devet covidnih bolnikov več kot dan prej, intenzivno zdravljenje pa en bolnik več.

Odstotek pozitivnih testov je bil v petek za 1,4 odstotne točke višji kot dan pred tem. Sedemdnevno povprečje potrjenih primerov znaša 531 in se je v primerjavi s prejšnjim dnem povečalo za 30 okužb. 14-dnevna pojavnost na 100.000 prebivalcev je, kar je za 17 več kot dan pred tem.

Po oceni NIJZ je v državi trenutno 6682 aktivnih okužb, to je 357 več kot dan prej.

V petek so opravili tudi 36.825 hitrih antigenskih testov na okužbo z novim koronavirusom, katerih pozitivne izvide potrjujejo še s PCR-testi.

V Sloveniji je z enim odmerkom cepiva proti covidu-19 cepljenih 1.001.742 oseb, kar predstavlja 47 odstotkov vseh prebivalcev. Med starejšimi od 18 let je z enim odmerkom cepljenih 56 odstotkov.

Polno cepljenih je 915.637 oz. 43 odstotkov prebivalcev. Med starejšimi od 18 let je polno cepljenih 52 odstotkov, kažejo podatki NIJZ.