V sobo hčerke Jaše Jenulla metali jajca
Politični aktivist in vodja gibanja Glas ljudstva Jaša Jenull je zvečer na družbenih omrežjih objavil video v katerem opisuje napad, ki ga je bil deležen na svojem domu.
Jaša Jenull
Foto: Bor Slana/staSkozi okno stanovanja, v katerem Jaša Jenull živi z družino, je nekdo v soboto zvečer vrgel več jajc. Nekaj jih je priletelo tudi na balkon in skozi okno sobe, v kateri spita njegovi hčerki, navaja Jenull.
"Ne vem, kaj bom naredil. Vem samo, da moramo na volitve," je med drugim dejal vidno pretreseni Jenull.
Na napad se je že odzvala ministrica za kulturo dr. Asta Vrečko. "Popolnoma sem zgrožena nad nizkotnim napadom nad otroško sobo hčerke Jaše Jenulla," je zapisala Vrečko. "Od širjenja laži, sovraštva, dezinformacij, poniževanj, osebnih diskreditacij, manipulacij z umetno inteligenco. Bolj umazane kampanje v Sloveniji še nismo imeli," je prepričana ministrica. Zapisala je še, da je bila tudi sama žrtev več napadov. "Pred nekaj tedni so tudi vame vrgli jajca in se drli skrajno ogabne stvari, ki jih ni za ponavljati. Ne prvič in ne zadnjič, jasno. Večkrat mi prelepijo nabiralnik in podobne stvari, gre kdo za mano in sika grdobije. Na spletu in po pošti tudi grozijo, spravljajo se tudi na družino. In to od vsega najbolj boli."
Gre za zadnjega v vrsti nizkotnih napadov v tokratni politični kampanji. Spomnimo, na plakate Gibanja Svoboda je pred tedni nekdo kar dvakrat obesil živalski kadaver, člane stranke Mi, socialisti pa je neznanec med deljenjem letakov napadel z nožem.