V torek potrdili 398 novih okužb, umrlo še 15 bolnikov s covidom-19

Slovenija
, posodobljeno:

V Sloveniji so v torek opravili 2007 PCR testov na novi koronavirus. Potrdili so 398 novih okužb, delež pozitivnih testov je bil 19,8-odstoten. Opravili so tudi 4143 hitrih antigenskih testov. Umrlo je še 15 bolnikov s covidom-19, 14 v bolnišnicah, en v domu starejši občanov.

V torek potrdili 398 novih okužb, umrlo še 15 bolnikov s covidom-19
Ambrož Sardoč

SLOVENIJA > Znižalo se je število aktivnih okužb v državi, ki je po podatkih NIJZ okrog 9250.

Znižala se je tudi 14-dnevna incidenca v državi, ki znaša 437. V primorsko-notranjski regiji ni več najvišja v državi in znaša 574,5. Najnižja je v obalno-kraški regiji, kjer je 225, v goriški regiji pa je 377,5.

Sedemdnevno povprečno število potrjenih okužb v Sloveniji je 606 (694 včeraj, v ponedeljek 682).

Na Primorskem so včeraj največ okužb potrdili v Tolminu, in sicer 14. V Novi Gorici so potrdili 3 okužbe, v Postojni in Vipavi po 2, v Ajdovščini in Divači pa po 1.

Po sedemdnevnem povprečju potrjenih okužb se obalno-kraška regija uvršča v zeleno fazo. Goriška, osrednjeslovenska, koroška in pomurska regija se uvrščajo v rumeno fazo, v katerih je po trenutno veljavnih odločitvah vlade omogočena strežba tudi v notranjosti gostinskih lokalov in omejeno delovanje hotelov. Ostale regije so v oranžni fazi sproščanja ukrepov.

Število covidnih pacientov v bolnišnicah je še vedno visoko. Bolnišnično zdravljenje potrebuje 621 bolnikov (včeraj 649). “Tudi postelje na intenzivni terapiji ostajajo bolj zasedene, kot bi si želeli,” je na novinarski konferenci povedala vladna govorka Maja Bratuša. Intenzivno terapijo namreč potrebuje 155 covid pacientov. Včeraj je bilo v bolnišnice sprejetih 26 covidnih bolnikov, dan prej 71. Iz bolnišnic so odpustili 40 oseb, dan prej 58.