Ves denar Stožicam

Slovenija
, posodobljeno:

Na razpisu za sofinanciranje športnih objektov je največ točk prejel projekt Večnamenski nogometni stadion Stožice, ki ga je predlagala Mestna občina Ljubljana. Projekt Stožice se je tako uvrstil v program sofinanciranja v višini 9,4 milijona evrov, medtem ko so bili preostali tri projekti - med njimi koprski stadion - zavrnjeni, so sporočili z ministrstva za šolstvo in šport.

9,4 milijona evrov je šlo ljubljanski občini za stadion v Stožicah
9,4 milijona evrov je šlo ljubljanski občini za stadion v StožicahSTA

LJUBLJANA> Komisija je sprejela sklep, s katerim je vlogi Univerze v Mariboru in Strelskega centra Gaj zaradi neizpolnjevanja razpisnih pogojev zavrnila. Vloga Javnega Zavoda za šport Mestne občine Koper pa je bila zavrnjena zaradi nedoseganja predpisanih točk v sklopu prednostnih meril, so še zapisali na šolskem ministrstvu.

Zaradi omenjenega razpisa so sicer poslanci SDS in SNS zoper šolskega ministra Igorja Lukšiča minuli četrtek vložili interpelacijo. Očitajo mu prikrojevanje pogojev razpisa, ki naj bo ustrezali zgolj projektu Stožice. Minister Lukšič je interpelacijo ocenil kot nevredno slovenskega parlamentarizma, v koaliciji pa v njej vidijo poskus obračuna z ljubljanskih županom Zoranom Jankovićem.

Juri razočaran

Na rezultat izbora se je že javno odzval poslanec SD Luka Juri, ki je nad odločitvijo komisije razočaran. Kljub temu, da gradnjo stadiona v Stožicah podpira, kritično ugotavlja, da je šla ne večina, ampak kar ves razpisan denar le za Stožice “in da na primer koprski stadion, ki se razen dela vzhodne tribune gradi popolnoma na novo, ni dobil niti 'ficka'. Menim, da je koprski projekt kakovosten in za našo občino potreben ter da bo, čeprav v razumljivo manjši meri od Stožic, prispeval k izboljšanju slike stanja slovenske športne infrastrukture. Gre za projekt, ki bi si zagotovo zaslužil del razpisanega denarja in se pri tako radikalni odločitvi ne morem izogniti občutku, da so bili ostali prijavitelji krivično izločeni,” piše Juri.

V pisnem poslanskem vprašanju sprašuje ministra Lukšiča, “kateri organ ministrstva je določil razpisne kriterije tako, da so na koncu omogočili izbor le enega projekta in zakaj ni bila predvidena možnost, da se delno financira tudi prijavljene projekte, ki niso dosegli ustrezno število točk”.

Koliko komu?

Zanima ga še, koliko denarja sta v obliki sofinanciranja od vašega ministrstva dobila nova nogometni in atletski stadion, ki se gradita na Bonifiki v Kopru in koliko sta, vključno z razpisom, ki je predmet tega vprašanja, dobila stadion in dvorana v Stožicah.

NR