Ameriki pokazale, kako se navija

Šport
, posodobljeno:

Na svetovnem prvenstvu v cheerleadingu v Orlandu na Floridi sta se izkazali tudi slovenski ekipi z močnim primorskim pridihom.

Slovenska reprezentanca v Orlandu
Slovenska reprezentanca v OrlanduCheer zveza Slovenije

ORLANDO > Orlando je bil konec preteklega meseca prizorišče svetovnega prvenstva (SP) v kategoriji performance cheer pom. Najprej je za zgodovinski dosežek poskrbela mladinska reprezentanca, ki je osvojila bron. Pred njo sta se zvrstili le ekipi Mehike in Združenih držav Amerike. Nato pa se je izkazala še članska reprezentanca, ki je osvojila srebro. Boljši izkupiček so zbrale le gostiteljice. Slovenija je tako na SP prvič v zgodovini prišla ne le do ene, pač pa kar do dveh ekipnih medalj.

Novogoriški športni klub Twist je imel v reprezentančnih vrstah tudi devet svojih deklet, in sicer šest v mladinski in tri v članski izbrani vrsti, kjer so slovenske barve branile Gaia Žagar, Tadeja Kravanja in Anja Prohan. V srebrni članski ekipi sta bili s Primorske še predstavnici Športnega društva Kettelbel Obala Hana Avdić in Sara Podnar terpredstavnicaŠportnega društva (ŠD) Pike Pivka Lana Božič. Špela Bubnič in Klavdija Ujčič (ŠD Pike Pivka) pa sta osvojili osmo mesto v kategoriji članskih performance cheer pom parov.

Twist je sicer prispeval tudi šest bronastih mladinskih reprezentantk, in sicer Saro Pavletič, Saro Kovačević, Ailin Brun, Klaro Gulin, Tajo Milenković in Lano Rusjan. Iz ŠK Twist prihajata tudi selektorica in trenerka mladinske reprezentance Danijela Nedeljković ter njena pomočnica Zala Taljat.

Članice športnega kluba Twist, ki so osvojile ekipno srebro.
Članice športnega kluba Twist, ki so osvojile ekipno srebro.Danijela Nedeljković
Mladinsko zastopstvo s trenerkama iz novogoriškega Twista.
Mladinsko zastopstvo s trenerkama iz novogoriškega Twista.