Bračunu so v Kopru štete ure

Šport
, posodobljeno:

Koprčani so proti Gorenjcem, ki so jim maja preprečili nastop v Evropi, doživeli pravi brodolom s 4:0 in prikazali eno najslabših iger v zadnjih sezonah. Triglav : Luka Koper 4:0 (1:0).

Trenerju Milivoju Bračunu so v Kopru menda štete ure
Trenerju Milivoju Bračunu so v Kopru menda štete ureTomaž Primožič/Fpa

KRANJ > Po tekmi smo direktorju kluba Valterju Valenčiču zastavili neizbežno vprašanje, ali je Milivoj Bračun še trener Kopra. Odgovor je bil: “Je še.” Iz zanesljivih virov smo izvedeli, da bo usoda trenerja znana danes, ko se ob desetih Koprčani zberejo na treningu.

Kranj, športni center, gledalcev 550, sodnik Huselja (Velenje) 7. Strelci - 1:0 M. Poplatnik (9.), 2:0 Đurković (56, iz 11m), 3:0 Đurković (71), 4:0 Zolić (76). Triglav: Pelko 7, Zolić 7, Roškar 7, Sever 6,5 (od 45. Klemenčič 7), Đurković 7,5 (od 73. Kern), Dolžan 7, M. Poplatnik 75, Kongnyuy 7, Šmit 7,5 (od 84. Šušteršič), Pokorn 7, Stojnić 8. Trener: Siniša Brkič. Luka Koper: Hasić 5,5, Palčič 5, Hadžić 5, Mavrič-Rožič 5, Đukić 5, Žibert 5 (od 46. Lotrič 5), Guberac 5, Majcen 5 (od 46. Brečević 5), Filipović 6, Pučko 5 (od 70. Tom 5), Čadikovski 5. Trener: Milivoj Bračun. Rumeni kartoni: Đurković; Žibert, Đukić, Mavrič-Rožič, Gubebrac, Brečević; rdeč karton: Guberac (86, 2xR).

Že v prvi akciji so gostitelji presenetljivo povedli. Koprčani so na desni strani izgubili žogo, Stojnić je lepo podal na 15 metrov, kjer je 20-letni Matej Poplatnik žogo silovito poslal pod prečnik. “Danes smo igrali zelo dobro in svojo igro. Mislim, da smo prikazali najboljšo igro, od kar je Triglav v prvi ligi,” je bil vesel domači trener Siniša Brkič. Po hladnem tušu so Koprčani sicer zaigrali bolje, Matej Pučko je imel dve izredni priložnosti za zadetek, vendar je obakrat meril čez vrata. Vroče je bilo tudi sredi polčasa, ko sta poskušala Dragan Čadikovski in Romeo Filipović, vendar je kljub zmedi v domači obrambi ostal izid 1:0. Podoben zmede pa niso izkoristili niti gostitelji pred vrati Kopra v končnici polčasa.

Drugi zadetek so Kranjčani dosegli po najstrožji kazni. Enis Đurković, ki je iz kazni zadel, je podal z avta z desne strani, žoga pa je v 16-metrskem prostoru zadela Mateja Mavriča Rožiča in sodnik Emir Huselja je na opozorilo drugega pomočnika Vinka Vozliča pokazal na belo piko. Pri najstrožji kazni pa dolgoletni reprezentant ni prejel opomina, kar priča, da je bilo igranje z roko nenamerno. “Seveda smo razočarani, to ni bil naš dan, Triglav nam očitno ne leži. Trener je poskušal z menjavami, vendar tokrat ni bilo igralca, ki bi povlekel naprej. Po prvem zadetku smo še upali na vrnitev, po moji nenamerni roki je slabše kazalo, tretji gol pa nas je popolnoma razorožil,” je dejal Mavrič.

Plus: dobro je, da je v soboto zadnja tekma pred reprezentančnim premorom. Minus: zgodnje menjave Bračuna niso obrnile poteka tekme.

Đurković je bil znova uspešen 15 minut zatem, ko je po hitrem protinapadu in po podaji Petra Stojnića na levo stran še v drugo premagal Ermina Hasića. Koprčani, ki so do tedaj opravili vse tri menjave in napadalce zamenjali z napadalci, so sicer poskušali nemogoče.

V končnici jih je dotolkel še Edvin Zolić iz odbite žoge vratarja Hasića. Koprčani so sicer poskušali doseči častni zadetek (Tom in Filipović), ki pa je v sodnikovem dodatku zadel le prečnik. “Trenerja Bračuna ni na tiskovno konferenco, ker se nekoliko slabo počuti. Zmaga gostov je zaslužena, mi pa se opravičujemo našim navijačem, za rezultatski debakel, ki ga niti v sanjah nismo pričakovali,” je po tekmi povedal pomočnik koprskega trenerja Danilo Vladimir Sergaš.

BRANE FATUR