Calcit izločil Luko Koper

Šport
, posodobljeno:

V polfinalu prve DOL za ženske bodo igrale najboljše štiri ekipe rednega dela prvenstva. Gen-I Volleyju in Novi KBM Braniku sta se pridružili še ekipi Calcita Volleyja in SIP Šempetra.

Koprčanke  so se več kot solidno upirale Calcitu.
Koprčanke so se več kot solidno upirale Calcitu.Tomaž Primožič/FPA

KAMNIK > Calcit je bil v povratni tekmi četrtfinala državnega prvenstva s 3:0 (17, 22, 19) boljši od Luke Koper, SIP Šempeter pa s 3:1 (-21, 18, 11, 19) boljši od Hoč.

Kamničanke so prvo tekmo po preobratu izgubile (2:3), opozorilo pa so vzele resno in v drugi tekmi pokazale boljšo igro. A tudi tokrat tekmic niso povsem nadigrale. Lahkega dela niso imele niti v enem nizu, a so na koncu vendarle znale izkoristiti individualno kakovost. Calcit si je že na začetku prvega niza priigral prednost, a so jim gostje vztrajno sledile. Servisi domačih igralk so vendarle tehtnico povsem nagnili na njihovo stran, čeprav so izkoristile šele peto zaključno žogo. Tudi v drugem nizu so gostiteljice ves čas vodile, toda Koprčanke so po zaslugi Marine Cvetanović in Iman Isanović v končnici prišle do zaostanka 22:23. Z blokom je zmago v nizu rešila Lucy Charuk.

V tretjem nizu so Kamničanke po bloku Tine Kaker povedle z 12:7, gostje so se nekajkrat približale na tri točke, več pa jim ni uspelo.