Čas za zmago proti Ribnici
Koprski rokometaši bodo drevi ob 19. uri v svoji dvorani Bonifika gostili državnega podprvaka Ribnico. Čeprav gostov niso premagali že celo večnost, bo morda pravi trenutek nastopil drevi. Medtem ko Koprčani na domačem igrišču igrajo dobro, Ribničani v gosteh pravih receptov nimajo.
KOPER > Koprčani so bili minulo nedeljo le korak oddaljeni od presenečenja, a so pomembne točke vseeno osvojili spretnejši Celjani. Koper se kljub porazu z Mariborom bori za četrto mesto in evropsko vstopnico.
“Kljub temu, da smo izgubili v izdihljajih tekme, poraz ne boli toliko. Gre vendarle za ekipo, ki vedno cilja samo na državni naslov. Za nas bi bila zmaga proti Celju pomembna predvsem po psihološki plati,” se je k prejšnji tekmi vrnil strelec desetih zadetkov (devet jih je dosegel v prvem polčasu) Grega Krečič in opozoril, da se bodo morali s soigralci, kljub dvomljivim sodniškim odločitvam, bolje znajti v končnicah tekem. “Upam, da smo se nekaj naučili. Imeli smo žogo za zmago, a je nismo izkoristili. Naslednjič moramo narediti vse, da nas sodniške napake ne bodo stale prvenstvenih točk.”
Priložnost za osvojitev novega para točk imajo že drevi. Koprčani, ki so v zadnjih tednih dvignili raven igre, želijo po več kot dveh letih spet premagati nasprotnika iz mesta suhe robe. “Igramo dobro, vselej na zmago. Mislim, da je prišel čas, da premagamo tudi Ribnico. V prvem delu sezone so gostje delovali odlično, v zadnjem času pa nekoliko padajo v formi. Igramo v svoji dvorani in ob taki podpori, kot je bila proti Celju, se nimamo česa bati.”
Gostitelji so na zadnjih devetih domačih obračunih slavili kar sedemkrat, enkrat remizirali, prvič po lanskem oktobru pa so izgubili prav prejšnji konec tedna proti Celju. Na drugi strani Ribnica zmage v gosteh ni vknjižila že lep čas. Na gostovanjih so v zadnjih štirih obračunih trikrat izgubili (Celje, Gorenje, Hrastnik), enkrat pa igrali neodločeno (Ormož). Dodatna sol na ribniške rane je bil senzacionalen poraz v četrtfinalu pokala, kjer jih je izločila Ivančna Gorica.