Danes v Stožicah tekma All Stars U-18, tudi z Rebcem
Danes opoldne se bo v dvorani Stožice pomerila selekcija najbolj perspektivnih igralcev do 18. leta starosti, med katerimi bo tudi Postojnčan Matic Rebec.
LJUBLJANA > V obdobju, ko pravih naslednikov sedanje reprezentančne zasedbe ni videti, je že novica, da je eden izmed slovenskih mladih košarkarjev izbran med udeležence tekme najbolj perspektivnih igralcev do 18. leta starosti, ki jo Fiba Europe prireja ob koncu evropskega prvenstva, pozitivna. Sploh, če se ozremo na imena, ki so v prejšnjih izdajah igrali na teh tekmah, zdaj pa tvorijo kakovostni vrh svojih članskih reprezentanc, kot so Litovec Jonas Valančiunas, Srb Nemanja Nedović, Hrvat Dario Šarić, Rus Sergej Karašev. Med upi je bil tudi zdajšnji slovenski reprezentant Edo Murić, ki je na turnirju nastopil na Poljskem leta 2009.
Še bolj veseli novica, da bo slovensko košarko med najboljšimi v Evropi, generaciji 1995 in mlajših, zastopal Primorec, Postojnčan Matic Rebec, ki je za mladinsko reprezentanco igral na letošnjem EP v Latviji. S povprečjem 18,6 točke na tekmo je bil drugi strelec, z več kot petimi podajami na tekmo pa je bil tudi drugi podajalec prvenstva in to kljub temu, da je Slovenija z zadnjim, 16. mestom, izpadla v drugi evropski kakovostni razred.
“Izbrali so nas že na koncu evropskega prvenstva v Latviji. Jasno, da sem zelo zadovoljen. To bo lep dogodek, ki mi bo ostal za vedno v spominu. To je spodbuda in tudi dokaz, da dobro delam,” je za PN povedal košarkar domžalskega Heliosa, ki se je soigralci zbral v četrtek, petek pa so izkoristili za uigravanje. “Užitek bo igrati, ko veš, kakšni mojstri te gledajo s tribune,” pa je Rebec komentiral napoved, da si bo del tekme ogledala tudi slovenska članska reprezentanca.
Turki, aktualni evropski prvaki, bodo imeli največ predstavnikov, kar tri, Španijo, Latvijo, Srbijo bosta zastopala po dva košarkarja, po eden pa Hrvaško, Belgijo, Češko, Francijo, Grčijo, Italijo, Makedonijo, Črno goro, Poljsko, Rusijo, San Marino, Švedsko, Slovenijo in Ukrajino. Vstop na tekmo bo brezplačen. RM