Derbi kot vroč uvod v novo sezono

Šport
, posodobljeno:

Vipavska dolina se nogometno prebuja, ozračje pa bo gotovo dodatno podžgal sosedski obračun, ki bo na sporedu 17. avgusta, v uvodnem krogu prve sezone tretje slovenske lige zahod. Fama Vipava gre v novo sezono z novim trenerjem, a tudi s popotnico najprijetnejšega presenečenja zadnjega prvenstva.

Vipavski nogometaši (v zeleno belih dresih) se bodo za uvod  v 
novo sezono pomerili s sosedi iz Ajdovščine.
Vipavski nogometaši (v zeleno belih dresih) se bodo za uvod v novo sezono pomerili s sosedi iz Ajdovščine.Primož Brecelj

VIPAVA > Tretje mesto članske ekipe je prišlo kot češnja na torti ob praznovanju stote obletnice nogometa v Vipavi. Med drugim so dvakrat ugnali koprske prvake, za drugouvrščene Tolmince pa so bili Vipavci nasploh nerešljiva uganka. Očitno so se v pretekli sezoni koščki zložili v pravo nogometno sestavljanko. Igralsko jedro je bilo preverjeno in povezano, tretje leto zapored pa jih je vodil Adrijan Fegic, ki si je zaželel oddiha od članskega nogometa. Trenerska sprememba vendarle ne bo revolucionarna. Šefik Mulahmetović je s Fegicem v Vipavi sodeloval že v pretekli sezoni, nezanemarljiv podatek pa je, da bodo zeleno-bele klubske barve tudi v novi sezoni branili dejansko vsi nogometaši, ki so nazadnje spomladi dosegli res lep ekipni uspeh.

Mulahmetović torej fante dobro pozna, so pa v klubski upravi z novinci očitno poskrbeli tudi za igralsko širino, ki pride prav že na poletnih pripravah, ko vadbeni utrip krojijo tudi dopusti. Mulahmetović je z udeležbo prav zadovoljen. Na slehernem treningu se zbere med 15 in 20 igralcev, ki poskrbijo za spodobno nogometno vadbo na (nekdanjem) vojaškem igrišču. Predsednik kluba Dominik Panič z zavzetostjo in vztrajnostjo ter ob pomoči klubskih simpatizerjev in podpornikov dopolnjuje in pelje naprej vipavsko nogometno zgodbo. Spet je bolj vpet v nogometno dogajanje Aleš Kodelja.

Zagrizli so tudi v razširjen tretjeligaški izziv, kamor se podajajo tudi s svežimi oziroma mlajšimi močmi. Vrste Vipavcev so okrepili vezisti Maxi Leon Žižek, Domen Božič in Izak Gruden, branilca Miha Trošt in Edvin Salanović ter napadalec Erik Krečič. Kar četverica je nazadnje branila barve Primorja, tudi Žižek je nedavno igral in zabijal v Ajdovščini, kjer je sodeloval tudi z aktualnim trenerjem Vipavcev. Mulahmetovićevega igralskega pečata v nekdanjem Primorju ni treba posebej izpostavljati. Predlani je tudi sedel na klop Ajdovcev, a vrnitev ni bila prav posrečena.

Zanimivih iztočnic in tudi začimb torej ne bo manjkalo, veseli se jih tudi Mulahmetović. “Mislim, da imamo širino, a tudi kakovost, kar so fantje dokazali v pretekli sezoni. Res je, da so se primorski tekmeci okrepili, močne so tudi ekipe iz centralnega dela, a vseeno mislim, da se lahko uvrstimo od sredine lestvice navzgor. Pri tem želimo postopno uveljaviti tudi mlajše igralce,” je povedal Mulahmetović.

Vipavce čaka na papirju kar zahteven uvod v sezono. Po vselej nepredvidljivem sosedskem obračunu bodo 25. avgusta gostili enega od kandidatov za napredovanje, Šenčur. Teden dni kasneje gredo v Ljubljano k lanskemu drugoligašu Iliriji, potem prihaja v Vipavo letos močnejša ljubljanska Svoboda, sledi gostovanje pri ravno tako okrepljeni kranjski Savi ...