Dva med osmerico
Konec tedna so odigrali tekme osmine finala slovenskega pokala v dvoranskem nogometu. V četrtfinale sta napredovala tudi prvoligaša s Škofij in iz Kobarida, izpadli pa so Ajdovci.
Z osmino finala se je začela 24. sezona slovenskega futsal pokala - Pokala Terme Olimia, ki se marca tradicionalno končuje na turnirju najboljše četverice v Podčetrtku. Glede na uspešne rezultate v zadnjih sezonah sta v četrtfinale že neposredno uvrščena Dobovec, za katerega igra tolminski nogometaš Kristijan Čujec, in Maribor. V četrtfinale sta se že prebila tudi oba primorska prvoligaša - škofijski Bronx in kobariški Oplast. V tej fazi tekmovanja namreč igrajo le eno tekmo, presenečenja pa ni dovolil nihče od prvoligašev.
Bronx je napredoval gladko. Prvi polčas tekme z Benediktom, ki je med elito trenutno zadnji, je minil v znamenju krčevite obrambe Štajercev in brez golov. V nadaljevanju so Primorci le dokazali svojo kakovostno premoč. Najprej je dvakrat mrežo zatresel kapetan Nik Zajc, na 3:0 pa je devet minut pred koncem povišal Kevin Škerlič. Benediktu je sicer uspelo doseči častni zadetek, visoko zmago Bronxa pa je s četrtim golom Primorcev potrdil Borut Kolar.
Oplast je imel na gostovanju velike težave z vodilno ekipo druge lige - Ptujem. Štajerci so se disciplinirano branili in prežali na protinapade ter pred odmorom po zaslugi Bojana Klemenčiča prvi zatresli mrežo. V drugem polčasu je za Kobaridce hitro izenačil Dražen Žarić, a je bil kmalu še drugič uspešen Klemenčić. Sedem minut pred koncem je izid za Kobaridce izenačil Nik Logar. Ptujčane je strl šele zadetek Nejca Kovačiča za napredovanje Oplasta v četrtfinale.
Ajdovski drugoligaš Kix je doma presenetljivo visoko izgubil z mariborskim območnim ligašem Slemenom. Po prvem polčasu brez golov so Ajdovci najprej zatresli lastno mrežo. Klemnu Slugi je sredi drugega polčasa sicer uspelo izenačiti, nato pa so po hudih napakah Primorci v štirih minutah prejeli prav toliko golov. Po tej črni seriji se niso več pobrali. Litija je kot eden od favoritov za pokalni naslov z devetimi goli prerešetala drugoligaša Mlinše. Med strelce sta se vpisala tudi nekdanja kobariška nogometaša Anže Širok in Borut Ručna.