Dvojica Klepač/Radišić izločili favoritinji turnirja

Šport
, posodobljeno: 24. 06. 2026, 17:41

Na teniškem turnirju WTA v nemškem Bad Homburgu sta v uvodnem krogu tekmovanja dvojic Andreja Klepač in Nika Radišić pripravili lepo presenečenje in s 6:4, 4:6 in 10:2 premagali prvopostavljeni igralki, Američanko Nicole Melichar-Martinez in Erin Hope Routliffe, ki nastopa za Novo Zelandijo.

Andreja Klepac of Slovenia celebrates at day 5 of WTA 250 Zavarovalnica Sava Portoroz, on September 15, 2022 in Stadium Marina, Portoroz/Portorose, Slovenia. Photo by Matic Klansek Velej/Sportida

V uvodnem krogu tekmovanja dvojic sta Andreja Klepač in Nika Radišić premagali prvopostavljeni igralki.

Foto: Matic Klansek Velej/Sportida

FRANKFURT • V dvoboju, ki je trajal uro in pol, sta Slovenki dobili uvodno igro in prednost obdržali vse do dobljenega uvodnega niza s 6:4. Tekmici si nista priigrali niti točke, s katero bi lahko izenačili.

V drugem nizu je odločila končnica. Pri izidu 4:4 sta imeli priložnost za brejk Slovenki, Američanka in Novozelandka sta jo pri vodstvu s 5:4 izkoristili. Odločala je podaljšana igra, kjer se je tehtnica najkasneje pri vodstvu s 7:1 močno nagnila na slovensko stran.

V četrtfinalu bo dvojica Klepač/Radišić igrala proti Indonezijki Aldili Sutjiadi in Rusinji Veri Zvonarjovi.