Ekspresni primorski derbi
V 8. krogu namiznoteniškega državnega prvenstva so med tremi primorskimi prvoligaši do točk prišla le dekleta izolskega Arrigonija, ki so doma na ničli pustila tekmice iz Vrtojbe.
V moški prvi ligi so se dobro borili izolski fantje, vendar je bil vodilni Maribor vendarle premočan. Tekma je bila napeta do osmega dvoboja. Matija Novel s prvo in Erik Paulin s svojo drugo zmago sta po sedmem dvoboju znižala zaostanek Arrigonija na 3:4. Morebitna rešitev je bila nato v rokah 16-letnega Novela, ki je proti najboljšemu Mariborčanu, 33-letnemu Danilu Piljaku, dobil prvi niz, potem pa favorit ni več dovolil presenečenja in je zanesljivo zaključil dvoboj za končno zmago Štajercev.
V ženski prvi ligi se nadaljuje vzporedna vožnja Arrigonija in Ljubljane - dveh najboljših slovenskih ekip, ki ostajata neporaženi. Izolski trener Saš Lasan kljub očitni kakovostni prednosti svojih deklet ni tvegal s spremembami v prvi postavi. Lea Paulin (dve zmagi) Urška Čokelj in Jana Ludvik (po eno zmago) so trenutno za razred boljše od vseh Vrtojbenk. V zadnjem petem dvoboju, ko je bilo praktično vse odločeno, sta priložnost na obeh straneh dobili mladi rezervistki. 16-letna Izolanka Minea Ljuca je bila pričakovano boljša od dve leti mlajše Eve Cerkvenič. Najmlajši udeleženki tekme, 12-letni Vrtojbenki Sari Tokić, je uspelo proti Čokljevi osvojiti niz.