Kmalu tudi z Elekejem
Slab začetek, dober konec. Tako bi lahko povzeli jesenski del nogometašev Adrie v tretji nogometni ligi zahod. Mirenci so po 16 krogih pristali na četrtem mestu, ki v vsakem primeru zagotavlja obstanek tudi v preoblikovanem tekmovanju.
MIREN > Mirenci so novo prvenstvo odprli s podobno zasedbo, kot so končali zadnje. Trenerski štab, ki ga je vodil donedavni igralec Andrej Baša, je poskrbel, da je ekipa strnila vrste ob zaključku prejšnje, vsaj kar zadeva dogajanje na klopi, zelo nemirne sezone. Na začetku novega prvenstva pa je šlo Mirencem le malo od nog. Gladka poraza z Ajdovci in Vipavci, remi z Jadranom ter tri tekme brez doseženega gola so bili znamenje, da je treba nekaj dodati tako na igrišču kot klopi. Trenersko vlogo je spet prevzel Mitja Kristančič, ki je lani odlično odprl tretjeligaško sezono. V klubu pa so poskrbeli tudi za igralske osvežitve, ki so postopno izboljšale učinek na igrišču ina položaj na lestvici.
Za prvi zadetek je bilo vendarle treba počakati do petega kroga, poln izkupiček pa je ekipa zabeležila na šesti tekmi sezone. Tudi v nadaljevanju prvenstva ni šlo vse gladko, prisotna so bila nihanja, izkoriščene, a tudi zamujene priložnosti in napake. “Ekipa je mlada, zato je vse skupaj sestavni del razvojne dinamike. Pomembno je, da smo v vadbenem in tekmovalnem procesu vzpostavili določena pravila igre in opravili selekcijo, na katero računamo tudi spomladi, ko bo vendarle treba pripeljati tudi nekaj okrepitev,” je povedal Kristančič. Ena bo morda Nigerijec Eleke. Ne sicer Blessing, ki je tresel mreže pri Gorici in malo manj pri Olimpiji, preden je nogometno pot nadaljeval v Izraelu in Švici, pač pa njegov mlajši brat. Adrii bi lahko prispeval pravi pospešek na tretjeligaških zelenicah.
6golov je v jesenskem delu dosegel najboljši strelec Adrie Žan Leban
Za tekmece je bil jeseni večkrat neulovljiv tudi Boštjan Klepac, ki je pričakovano prinesel prodornost, s tem pa tudi več nevarnih akcij pred vrati tekmecev. Svoj strelski izkupiček je dopolnil napadalec Žan Leban, ki po nogometnem šolanju v Gorici igra prvo člansko sezono. Zadetke pa še vedno zabija tudi tri desetletja starejši Filippo Zovatto, ki je vselej željan igre in golov. To jesen je zabil dva gola, prihodnje leto pa bo srečal abrahama.
Na zadnjih štirih tekmah sezone je Adria zabeležila tri zmage in se povzpela po lestvici navzgor. “Cilj je obdržati četrto mesto, obenem pa že sestavljamo miselni in igralski sklop za novo sezono. V preoblikovani tretji ligi bodo zahteve vendarle višje na vseh ravneh,” je povedal Kristančič.