Komaj čakajo na junij
Plavalni klub Nova Gorica se je prebil še skozi eno zimsko sezono brez domačega bazena. S (pre)majhno količino treninga v zamejskem Štandrežu je tu in tam vendarle konkurenčen najboljšim v državi, otroci in trenerji pa komaj čakajo na junijski začetek vadbe v novogoriškem letnem bazenu.
NOVA GORICA > Medtem ko konkurenca iz osrednje Slovenije, ki je z zimskimi 25-metrskim bazeni bolje opremljena, pozimi trenira vsak dan, Novogoričanom to uspe trikrat na teden. Časi, ko je bilo mogoče vsaj za silo trenirati v Hitovi Perli, so po preureditvi po meri hotelskih gostov postali zgodovina, število gostovanj v zimskem bazenu zamejskega Štandreža pa je zaradi velikega zanimanja sorodnih klubov z obeh strani meje in stroškov omejeno.
Kljub temu so Novogoričani na zimskih plavalnih državnih prvenstvih v nekaterih kategorijah opozorili nase. Na mladinskem DP je bila na 100 metrov hrbtno sedma Sara Kranjc s časom 1:10,35. Na DP starejših dečkov je PK Nova Gorica ekipno osvojil osmo mesto. Enako uspešen je bil v fantovski štafeti 4x100 prosto in 4x100 mešano. Izstopal je Vid Boršič, ki je dvakrat le za malo zgrešil odličje. Četrti je bil na 50 metrov hrbtno (31,43) in na 100 metrov hrbtno (1:07,47). Temu je dodal še peto mesto na 200-metrski progi. Peto mesto je zasedel tudi šprinter Miha Obidič, ki je 50 metrov prosto preplaval v času 27,66, osmi pa je bil na stometrski progi. Sedmo mesto je na 50 metrov prsno dodal še Kolja Širok.
Med mlajšimi dečki je srebro na 50 in 200 metrov prsno osvojil Klemen Zavrtanik (37,53 in 3:05,48), ki je bil še peti na stometrski progi.
Več v klubu pričakujejo v toplejšem delu leta. Že 9. maja je vrata odprl zamejski letni bazen v Štandrežu, kar pomeni več terminov za trening. Sredu junija, morda pa še kakšen dan prej, pa se bo klub končno lahko preselil v novogoriški letni olimpijski bazen. Ta bo 25. junija prizorišče 8. plavalnega pokala Goriške, nato pa se bodo na njem do konca avgusta vrstili plavalni tečaji in rekreacije za vse stopnje in starosti ter intenzivni treningi za otroške ekipe. Programe izvajajo trenerji Marko Valantič, Januša Stibilj, Boštjan Birsa, Jana Zgubin in Iztok Paravan. Podrobnosti o terminih in prijavah so na voljo na klubski spletni strani www.plavalniklub-gorica.si.
Poldrugo desetletje trajajoč boj plavalcev in vaterpolistov za zimski bazen je letos prišel vsaj do točke, na kateri se je novogoriška mestna občina odločila za njegovo umestitev na območje betonskih teniških igrišč ob sedanjem mestnem kopališču. Za dokumente je ob tej priložnosti namenila 70 tisočakov. Glede na papirnate postopke bi bilo mogoče bazen začeti graditi prihodnje leto. Žal bo, glede na to, da imajo svojevrsten zimski bazen ob vsakem dežju v razpadajoči telovadnici Osnovne šole Dornberk, verjetno treba na otvoritev gradbišča zimskega bazena čakati nekoliko dlje, saj je denarja za šport iz leta v leto manj, telovadnica pa je trenutno najbolj nujna športna naložba v novogoriški občini.
IGOR MUŠIČ