Mega kosilo Koprčanov

Šport
, posodobljeno:

V opoldanskem obračunu 18. kroga košarkarske lige Aba je Koper Primorska v domači dvorani Bonifika premagala Mega Bemax in s tem, čeprav jih je vmes zapustil še najboljši igralec zadnjega meseca Ivan Marinković, ohranila možnosti za uvrstitev v končnico.

Košarkarji Kopra Primorske so prišli do tretje zaporedne zmage v 
ligi Aba.
Košarkarji Kopra Primorske so prišli do tretje zaporedne zmage v ligi Aba.Tomaž Primožič/FPA

KOPER > Ko je konec tedna zaokrožila novica, da je koprsko barko zapustil še prvi center Ivan Marinković, ki bo konec sezone pričakal v ljubljanskih Stožicah pri Cedeviti Olimpiji, je vse kazalo, da bodo izbranci trenerja Andreja Žaklja za zmago proti Megi Bemax potrebovali pravi mali čudež. “O tej temi se nismo veliko pogovarjali. Osredotočil sem se na igralce, ki jih imam na voljo,” je Marinkovićev odhod komentiral Žakelj, ki je moral svoje izbrance pripraviti na neobičajen termin dvoboja.

A jim je zgodnji zajtrk očitno dobro teknil in po ogrevanju v prvi četrtini so v drugih desetih minutah zagnali motorje na polno ter začeli topiti zaostanek. Ob kratki klopi in pomanjkanju kakovosti pod obročem je bilo jasno, da bodo imeli glavno vlogo ostrostrelci z razdalje. Branilci Sterling Gibbs, Nejc Barič in Alen Hodžić so v prvem polčasu polnili obroč gostov z nizom trojk ter Koper Primorsko ob polčasu popeljali do točke naskoka, v drugem polčasu pa so se še dodatno opogumili in začeli prodirati pod koš.

Koper Primorska : Mega Bemax 93:87

Dvorana Bonifika, gledalcev 800, sodniki: D. Javor (Slovenija), Jovčić (Srbija) in Porobić (Bosna in Hercegovina); četrtine - 15:25, 28:17, 25:20, 25:25.

Koper Primorska: Gibbs 23 (6:3), Barič 24 (3:3), Kosi 4, Lazić 7 (6:4), Hodžić 19 (7:2), Dimec 3 (4:3), Nemanič 5 (3:3), Luković 8 (3:2). Trener: Andrej Žakelj.

Mega Bemax: Mišković 16 (3:3), Perry 22 (5:5), Aščerić 7 (2:2), Simonović 10 (2:2), Nenadić 12 (5:3), Cerovina 5, Stanić 2 (4:2), Mesiček 13 (8:7). Trener: Dejan Milojević. Osebne napake: Koper Primorska 25, Mega Bemax 28; prosti meti: Koper 32:20, Mega 29:24; trojke: Koper 23:11 (Gibbs 4, Barič, Hodžić po 3, Lazić 1), Mega 28:11; skoki: Koper 39, Mega 35.

Svoj delež je prispeval tudi 18-letni Rok Nemanič, ki je na parketu prebil več kot pol ure, po drugi strani pa je Žiga Dimec zaradi petih osebnih napak soigralcem pomagal zgolj 16 minut. Gostje so pod vodstvom izkušenega Američana Kendricka Perryja, Nikole Miškovića in slovenskega branilca Blaža Mesička držali korak z razigranimi domačini vse do 35. minute, ko je Marko Luković, skupaj z Gibbsom, Hodžićem in Baričem, zrežiral serijo 8:0 za vodstvo Kopra Primorske s 83:76. Po nori trojki Aleksandra Lazića dobri dve minuti pred koncem je bilo vsem v dvorani jasno, da bo zadnjeuvrščena ekipa lige morala točke v boju za obstanek iskati nekje drugje. “Tekmo smo začeli sproščeno. Fantje se niso predajali niti ob zaostanku. Verjamejo v to, kar delajo. Ob pravem pristopu je to recept za uspeh,” je zmagovalno kombinacijo razkril Žakelj.

 Aleksandar Lazić (št. 13) je s trojko potrdil zmago proti Megi 
Bemaxu.
Aleksandar Lazić (št. 13) je s trojko potrdil zmago proti Megi Bemaxu.Tomaž Primožič/FPA
Mega kosilo Koprčanov
Tomaž Primožič/FPA
Mega kosilo Koprčanov
Tomaž Primožič/FPA
Mega kosilo Koprčanov
Tomaž Primožič/FPA
Mega kosilo Koprčanov
Tomaž Primožič/FPA
Mega kosilo Koprčanov
Tomaž Primožič/FPA
Mega kosilo Koprčanov
Tomaž Primožič/FPA
Mega kosilo Koprčanov
Tomaž Primožič/FPA
Mega kosilo Koprčanov
Tomaž Primožič/FPA
Mega kosilo Koprčanov
Tomaž Primožič/FPA
Mega kosilo Koprčanov
Tomaž Primožič/FPA
Mega kosilo Koprčanov
Tomaž Primožič/FPA