Leto vračanja v normalnost

Šport
, posodobljeno:

Z nedeljsko revijo KK Perla v Novi Gorici so se končali dnevi predbožičnih zaključnih revij primorskih kotalkarskih klubov, ki so se v letu 2022 po dveh zaradi pandemije zelo osiromašenih sezonah spet vrnili v normalnost.

Z  zaključno revijo so se od leta 2022 že poslovili pri  KK Perla.
Z zaključno revijo so se od leta 2022 že poslovili pri KK Perla. Igor Mušič

NOVA GORICA > Kotalkarski klub Renče je pripravil kar dve predbožični reviji Ledeno kraljestvo in je tako obeležil tudi 30-letnico kluba. Njegove vitrine so med primorskimi klubi najbolj polne odličij z velikih tekmovanj - predvsem po zaslugi žal mnogo prezgodaj preminule Lucije Mlinarič, kateri so se Renčani jeseni tretjič poklonili z mednarodnim memorialom. Slovensko kotalkanje na pravo naslednico Lucije, ki je na evropskih in svetovnih kotalkarskih prvenstvih ter na svetovnih igrah neolimpijskih športov osvojila kar 27 odličij, še čaka. Letos je najpomembnejši klubski dosežek v Renčah enajsto mesto kadetinje Ajde Pahor na evropskem prvenstvu.

Kotalkarski klub Kristal, ki ima sedež v Športnem centru Šempeter-Vrtojba, je peto obletnico kluba obeležil s sobotno revijo na glasbo Queenov. Prebrodil je težko obdobje, ko ob omejitvah v času pandemije ni bilo jasno niti to, ali bo klub, ki je začel svoje delo v ŠC Hit (ta je bil naprodaj) sploh obdržal svoje domovanje. S tem, ko je občina prevzela športni center, je klub spet zaživel. Letos je organiziral pokal Kristal, solidno pa je tekmoval doma in tudi na EP, kjer je Mija Erzetič zasedla 14. mesto.

Serijo zaključnih predbožičnih revij, ki jih je v minulih dveh letih odnesla pandemija, je v nedeljo v dvorani novogoriškega športnega parka sklenil solkanski Kotalkarski klub Perla, ki je za nastope na z Oskarji nagrajeno filmsko glasbo združil moči z zamejskim klubom La Fenice Goriziana, glavni gost pa je bil srebrni s svetovnega prvenstva, Alessandro Liberatore. Perla, ki sicer deluje na pokritem kotalkališču pri nekdanji solkanski stražnici, je letos priredila tudi državno prvenstvo.

Po težkem obdobju zaradi pandemije (omejitve in prepovedi so leta 2020 praktično ustavile delo z otroki, leto kasneje pa je bilo treba začeti znova) se je letos v ta tudi nekoliko umetniški šport vendarle vrnilo precej podmladka. Vsi klubi so jeseni spet razpisali tečaje za novince. Nova tekmovalna sezona se bo predvidoma začela aprila s pokalom Renč.