Mauro Icardi gre v Pariz
Nogometni poletni prestopni rok se je v večini evropskih držav v ponedeljek zvečer končal, namesto pričakovane odmevne prestopne bombe pa je v zadnjih urah prišlo do več dogovorov o posojah nogometašev. Kar nekaj odmevnih igralcev, med njimi tudi Mauro Icardi, je zamenjalo sredine in bodo igrali kot posojeni nogometaši.
LJUBLJANA > Argentinec Mauro Icardi je sinoči tako zamenjal milanski Inter, klub slovenskega vratarja Samirja Handanovića, in bo vsaj do konca sezone igral na Parku princev pri francoskem PSG. Hrvat Nikola Kalinić bo igral kot posojen nogometaš Atletico Madrida za eno sezono pri italijanski Romi, prav tako se k Romi kot posojeni igralec seli dosedanji igralec Arsenala, Armenec Henrih Mhitarjan.
Največji imeni zadnjih dni prestopnega roka sta brez dvoma srednjeameriška veterana Keylor Navas in Javier Hernandez - Chicharito. Kostariški vratar Navas je zapustil madridski Real, za katerega je odigral 104 tekme in osvojil tri lige prvakov, in s francoskim PSG podpisal štiriletno pogodbo.
Chicharito v Španiji
Mehiški napadalec Chicharito pa se je iz angleškega prvoligaša West Hama preselil v Španijo, kjer bo kariero nadaljeval pri prvoligašu Sevilli. Enaintridesetletnik je z novimi delodajalci podpisal triletno pogodbo.
Konec prestopnega roka je zaznamoval tudi konec sage okoli najdražjega nogometaša na svetu, Brazilca Neymarja, ki bo zdaj ostal v Parizu, čeprav se je želel vrniti k Barceloni.
Za Neymarja so se zanimali tudi pri Real Madridu, ki prenavlja moštvo francoskega trenerja Zinedina Zidana. Slednji se je že poslavljal od Valižana Garetha Bala, ki je, podobno kot Neymar, na koncu ostal v matičnem klubu.
Antoine Griezmann in Frenkie de Jong v Barceloni
Pri Barceloni vseeno niso bili povsem nedejavni. Podaljšali so pogodbo z Rafinho in ga nato posodili Celti Vigu, kjer je že igral v sezoni 2013/14. Tik pred koncem pa so v klub pripeljali še obetavnega 16-letnega Pedra Gonzaleza Pedrija iz Las Palmasa. To sezono bo sicer še igral za kanarsko ekipo kot posojeni nogometaš, nato pride v katalonsko. Barcelona je zanj odkupno klavzulo nastavila na visokih 100 milijonov evrov, ko bo registriran za prvo ekipo, pa bo ta kar 400 milijonov.
Tudi brez odmevne prestopne bombe zadnji dan so klubi v la ligi za nakupne igralcev zapravili rekordnih 1,3 milijarde evrov za igralce, kot so Eden Hazard, Rodri in Ferland Mendy, ki so prišli k Realu, Antoine Griezmann in Frenkie de Jong sta se pridružila Barceloni, Joao Felix pa je največja pridobitev Atletico Madrida.