Na SP tudi kozinska sodnika Peter Ljubič in Nenad Krstić

Šport
, posodobljeno:

Tako kot na vseh velikih rokometnih tekmovanjih v zadnjem obdobju sta tudi v Španiji udeleženca svetovnega prvenstva Peter Ljubič in Nenad Krstić iz Kozine.

 Nenad Krstić (levo), Peter Ljubič
Nenad Krstić (levo), Peter Ljubič

MADRID> Slovenski sodniški par, ki je nastanjen v Madridu, je doslej sodil tekmi med Dansko in Rusijo (31:27) ter med Španijo in Egiptom (29:24). V sodniški organizaciji IHF si je izboril takšen status, da mu vrh organizacije popolnoma zaupa. Tako sta bila Peter Ljubič in Nenad Krstić v uvodnih krogih svetovnega prvenstva, v katerih je zaradi kakovostne razlike zmagovalec večinoma že vnaprej znan, delegirana prav na pomembnih in zahtevnih tekmah. “Raje imam prave tekme, kjer se igra vrhunski rokomet in moraš biti zbran vsako sekundo, kot pa dvoboje nedoraslih neevropskih ekip, ki se končajo z desetimi goli razlike,” je včeraj sporočil Peter Ljubič.

Predvsem ponedeljkova tekma med Španci in Egipčani je bila kočljiva, saj so bili na eni strani gostitelji turnirja, ki si nočejo privoščiti porazov, na drugi pa reprezentanca predsednika IHF Mustafe, ki slovi kot zelo avtoritativen vodja, ki poskuša na vsak način pomagati svojim sonarodnjakom in prijateljem. A sta slovenska sodnika nalogo opravila v zadovoljstvo vseh, čeprav so jima nekateri očitali, da sta v prelomnih trenutkih z nekaterimi odločitvami pomagala Špancem. Vendar sta si s sojenjem finala olimpijskih iger v Londonu pridobila takšen ugled, da akterji niti ne dvomijo v njune odločitve.

Da pa bi še enkrat sodila na zadnji in najpomembnejši tekmi velikega tekmovanja, je iluzorno pričakovati, pravita. “To je nemogoče in tokrat niti ni najin cilj. Tu sva zato, da potrjujeva svojo kakovost, da še naprej sodiva na ta tekmovanja in se dokaževa med sodniško elito,” dodajata Ljubič in Krstić. DES