Najboljša Čeh in Mišaš-Zrimšek

Šport
, posodobljeno:

Ptujčan Kristjan Čeh in Ljubljančanka Maruša Mišmaš Zrimšek sta zmagala v skupnem seštevku slovenske atletske lige v tej sezoni. Na sredinem večernem zadnjem mitingu lige se vrstni red na vrhu ni več spremenil. Najboljši Primorec, Jan Luxa iz Senadol pri Sežani, je deveti.

Vita Benedetič (AK Gorica) je zmagala v skoku s palico.
Vita Benedetič (AK Gorica) je zmagala v skoku s palico.Igor Mušič

NOVO MESTO > Kristjan Čeh je na šesti (zadnji) tekmi v Novem mestu v metu diska zmagal z 61,97 metra, Maruša Mišmaš Zrimšek pa ni nastopila. Njena prednost pred zadnjim treningom pa je bila dovolj visoka, da je prva zasledovalka in klubska kolegica pri ljubljanskem AD Mass Neja Filipič ni ogrozila. V skoku v daljino je sicer zmagala, a z zanjo povprečnim izidom 622 cm, kar ji je v kombinaciji uvrstitev in kakovosti rezultatov po mednarodnih tablicah prineslo premalo točk.

V konkurenci iz sedmih držav je sicer najboljša rezultata dosegla članica Massa Maja Mihalinec - na 100 metrov 11,50 in na 200 metrov 23,18. Polfinalistka minulega SP je seveda obakrat zlahka zmagala, a je zaradi izpuščenega prvega dela sezone (poškodba) šele sedma.

Primorski atleti, ki so zdrsnili v popoln amaterizem in so se lige udeleževali le občasno, se v skupnem seštevku sezone niso mogli uvrstiti med najboljše. Blizu jim je prišel le specialist za troskok iz Senadol pri Sežani Jan Luxa. Primorski član AD Mass je za slovo zmagal s s solidnim izidom 15,42, drugi pa je bil član Gorice Tine Šuligoj (14,87). Luxa, ki je v celotni ligi skakal zelo konstantno, kot najboljši Primorec sezono zaključuje na devetem mestu. 26. Drugi Primorec je član Gorice Aljaž Murovec, ki je za slovo osvojil deseto mesto v teku na sto metrov (11,86). Tretji Primorec (35. mesto) Tine Šuligoj je imel premalo nastopov.

Pri ženskah se je s s svojim izidom sezone že na prvem nastopu v ligi izkazala novogoriška skakalka s palico Vita Benedetič. Letvico je preskočila na višini 340 cm. Za deset centimetrov uspešnejša je bila le Hrvatica Barbara Crnjac (350). Slovenska rekorderka, članica Kladivarja Tina Šutej, je v času novomeškega mitinga tekmovala v Lozani, kjer pa se je poškodovala. Sezono končuje kot lastnica četrtega izida na svetu (475), na lestvici lige je tretja. Najvišje uvrščena Primorka (30.), Bistričanka pri ljubljanskem Kronosu Lara Jagodnik, v Novem mestu ni nastopila.

Na Dolenjskem sta se s četrtima časoma v svojih disciplinah solidno odrezala še dva Primorca. Član Gorice. Rok Kocina je sto metrov pretekel z izidom 11,22, Bovčan Tobi Gaberšček pa je 1500 metrov pretekel v času 3:56,44. Zmagala sta Novomeščan Matevž Šuštaršič (10,90) in tekač Kladivarja Jan Kokalj, ki je postavil svoj osebni rekord - 3:47,55.