Ne bo kot v Podgorici: tekma zanesljivo bo

Šport
, posodobljeno:

Medtem ko je Primorska v minulem krogu regionalne lige izgubila s Partizanom, bi se črnogorski prvak v derbiju moral pomeriti s Crveno zvezdo, vendar se to ni zgodilo. Beograjska ekipa namreč ni pripotovala v Podgorico.

Košarkarje Primorske najbrž spet čaka nepremagljiv nasprotnik.
Košarkarje Primorske najbrž spet čaka nepremagljiv nasprotnik.Tomaž Primožič/FPA

KOPER > Na igrišču so bili ob določeni uri le košarkarji Budućnosti in sodniki (med njimi dva slovenska), zato se je tekma končala takoj po sodniškem metu. Uradno še ni registrirana. Po pravilih bi jo za zeleno mizo morala dobila domača ekipa z 20:0, Crveni zvezdi pa bi morali odvzeti tudi točko.

Liga se je znova znašla kot talec nesoglasij obeh klubov, tovrstni dogodki pa ogrožajo obstoj tekmovanja, ki je še vedno brez direktorja in športnega direktorja. Spet zaradi obeh omenjenih klubov. Za zdaj tudi ni znano, kakšna kazen še čaka evroligaša, ki je v elitnem evropskem tekmovanju, do katerega pot še vodi skozi ligo Aba, na domačem igrišču v četrtek odpihnil Bayern iz Münchna s 30 točkami razlike. Za nemški klub Žan Mark Šiško še ni igral.

Koper Primorska bo danes ob 17. uri torej gostila Budućnost, ki bo tekmo zanesljivo odigrala. Koprčani so Črnogorce v prvem delu tekmovanja v Morači presenetili s tesno zmago. Seveda moramo znova ponoviti, da s povsem drugačno ekipo, kot je današnja, ko jo morajo krpati tudi z mladinci. Ko beremo napoved tekme na strani lige, se zdi, kot da se v tem času ni spremenilo nič, toda realnost je drugačna.

Trenutna zdesetkana Primorska ne more biti favorit proti nobenemu tekmecu v regiji. Budućnost ima devet zmag oziroma jih bo imela deset, če jim bodo za neodigrano tekmo s Crveno zvezdo pripisali zmago. S tem bi se izenačila z vodilnima Partizanom in Cedevito Olimpijo. “Čaka nas zelo zahtevna tekma. Budućnost ima izvrstne posameznike, igrajo na visoki ravni. Naša glavna naloga bo ustaviti met za tri točke in njihovo 'pick and roll' igro. Kljub temu, da gre za izvrstnega nasprotnika, se zadnje čase ukvarjamo sami s seboj in si želimo ter upamo na še boljšo predstavo, kot je bila na zadnjih dveh srečanjih,” tekmo napoveduje trener Andrej Žakelj, ki ni pozabil povabiti navijačev, naj pridejo podpreti ekipo.

Na seznamu igralcev sicer še ni krilnega centra Marka Lukovića, ki ga je njegov menedžer Miško Ražnatović napovedal kot novo okrepitev koprskega moštva.