(Ne)srečen petek trinajsti

Šport
, posodobljeno:

Ni konec, dokler ni konec, so si ob padcu Primoža Rogliča včeraj najbrž mislili slovenski kolesarski privrženci, ki bodo morali za skupno zmago na dirki po Španiji trepetati še v današnji gorski etapi.

Primoža Rogliča danes čaka dan resnice
Primoža Rogliča danes čaka dan resniceProfimedia

TOLEDO > Ni veliko manjkalo pa bi se petek 13. izkazal kot nesrečen dan za rdečo majico. Primož Roglič se je z moštvenimi kolegi zapletel v padec 65 kilometrov pred ciljem, potem pa so nastopili trenutki zmede. Najkrajšo so potegnili prav v moštvu Jumbo Visma, Nemec Tony Martin je moral celo odstopiti. Bližnje srečanje z zidom je doživel tudi slovenski as. “Pred nami se je zgodil padec, ki se mu nisem mogel izogniti. Moral sem zamenjati kolo in nato pritisniti na pedala v lovu na tekmece,” je povedal Roglič, pred katerim so bili tako ali pa še bolj napeti trenutki kot v sredo. Nesreča pač (v kolesarstvu) nikoli ne počiva. Tudi na pretežno ravninskih etapah, kot je bila včerajšnja.

Za še večjo dramo so poskrbeli kolesarji Movistarja z drugim in tretjim v skupnem seštevku, Špancem Alejandrom Valverdejem in Kolumbijcem Nairom Quintano, ki sta se z moštvenimi kolegi izognila padcu in narekovala ritem. V Movistarjevi skupini je bil tudi Tadej Pogačar (UAE), Roglič pa je brez pomoči moštvenih kolegov zaostal skoraj dve minuti. V lovu se je sicer lahko zanesel na Astano s še enim osmoljencem pri skupinskem padcu, Kolumbijcem Angelom Lopezom, a vprašanje je, kakšen bi bil razvoj dogodkov, če ne bi bilo ukazov od zgoraj.

Skupina z Valverdejem je nato počakala Rogliča, ki je tudi s pomočjo avtomobilskega zavetrja ujel priključek. V ospredju pa je med ubežniki ostal včerajšnji zmagovalec, Francoz Remi Cavagna (Deceuninck-QuickStep). Skupina favoritov je zaostala pet sekund. Danes bomo videli kakšne posledice je pustila 19. etapa. Karavano čaka pred jutrišnjo zmagovalno parado v Madridu še zadnja gorska preizkušnja. Klanci niso prestrmi, a v etapi ni skoraj niti metra ravnine.