Nogomet je življenje v knjigi

Šport
, posodobljeno:

Včerajšnja predstavitev knjige Nogomet je življenje dolgoletnega nogometnega funkcionarja Franca Kopatina je minila v svečanem, družabnem in kakopak nogometnem duhu.

Nogomet je življenje v knjigi
Aleš Sorta

AJDOVŠČINA > Ne gre le za avtobiografijo, podkrepljeno z anekdotami nekdanjega nogometaša iz Podnanosa, ki se je v žogo zaljubil v ajdovskem Primorju, s katerim je bil tako in drugače povezan vrsto let, preden je začel krojiti vrh v Nogometni zvezi Slovenije (NZS).

“Knjiga je tudi svojevrstna nogometna enciklopedija, ki bi jo priporočil v branje mlajšim rodovom. Čeprav so bile nogometne razmere nekoč slabše, je bila nogometna strast enaka ali pa morda še večja,” je v sproščenem klepetu navrgel posebni gost dogodka, predsednik Evropske nogometne zveze Aleksander Čeferin, ki je tako kot njegov naslednik na čelu NZS Radenko Mijatović ter številni znani nogometni obrazi pospremil predstavitev knjige v dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini.

Nogomet je življenje v knjigi
Aleš Sorta