Novogoričankam še tretji derbi

Šport
, posodobljeno:

V obeh prvih državnih odbojkarskih ligah prvaka ACH Volley in Calcit še naprej meljeta tekmece. Ankarančanke so na primorskem derbiju morale priznati premoč Novogoričank. V prvi B ligi dekleta Luke Koper nadaljujejo zmagovito serijo.

Pia Blažič (Gen-I Volley) je v napadu večkrat našla pot mimo rok 
Ankarančank.
Pia Blažič (Gen-I Volley) je v napadu večkrat našla pot mimo rok Ankarančank.Tomaž Primožic/FPA

V prvi moški ligi je vodilni ACH Volley v Kanalu zlahka opravil s Salonitom. Na srečo sta praznih rok ostala tudi oba kanalska tekmeca v boju za obstanek. V prvi ženski ligi kamniški Calcit ostaja svet zase, presenetljivo pa je praznih rok proti ekipi SIP ostala mariborska Nova KBM Branik. Poraz favoritinj vrača v boj za drugo mesto novogoriški Gen-I Volley, ki je bil še v tretjem primorskem prvoligaškem derbiju boljši od Ankarana. Na dobri poti k vrnitvi v elito je Luka Koper, ki ima na vrhu prve B lige šest točk prednosti pred kamniškim podmladkom.

Prva DOL moški

Salonit Anhovo : ACH Volley 0:3

ŠD Kanal, gledalcev 300 sodnika Tomec in Novak; po nizih: -16, -15, -19.

Salonit Anhovo: Kodrič 7, Stojanovič, Hesselholt 1, Jeklin 1, Godnič 1, Kavčič 1, Maretič 1, Okroglič (libero, 1 napaka), Kovačič, Ikhbajri 5, Vrtovec 4, Maksimović 9. Trener: Rade Dačović.

Kanal Državni prvaki iz Ljubljane, ki se pripravljajo na obračun četrtfinala evropskega pokala CEV z Modeno, so za slovensko konkurenco nedosegljivi in so imeli v Kanalu le lažji trening. Tekma je bila izenačena samo v nekaj začetnih minutah, do izida 4:4. Gostje so z močnim in natančnim servisom upočasnili domače napade, ki so bili ob visokem bloku ACH v glavnem nenevarni, v nasprotnih akcijah pa so favoriti nizali točke v serijah. Kanalski libero prvakov Jani Kovačič je sprejemal brez napak, nekdanji član cementarjev, bloker reprezentance Danijel Koncilja, pa je bil z desetimi točkami drugi najučinkovitejši pri Ljubljančanih, ki so tokrat igrali s prvim napadalcem Nikolo Gjorgievom (13). IM, STA

Prva DOL ženske

Ankaran : Gen-I Volley 0:3

Dvorana OŠ Antona Ukmarja, gledalcev 50 sodnika Jovanović in Milojević; po nizih: -23, -17, -18.

Ankaran: Kolbl (libero, 3 napake), Kolenc, Jamnik Pregl, Kovačič, Grudina 7, Žnidar 1, Valenčič 11, Cerovac 1, Mihalinec 5, Jurič 3, Kaker 5. Trener: Sebastjan Mikša

Gen-I Volley: Frelih 16, Pertens 10, P. Marušič, Rituper 9, Blažič 9, Mazej (libero, 0 napak), Mohorič 8, Žigon 2. Trener: Vasja Samec Lipicer.

Koper Gostje iz Nove Gorice so še tretjič v sezoni prvoligaškega tekmovanja premagale Ankarančanke - tokrat prvič brez izgubljenega niza. S tem so se po spodrsljaju Nove KBM Branika Mariborčankam, ki so druge, približale na dve točki zaostanka. Primorski dvoboj je bil sicer bolj zanimiv, kot kaže rezultat. V enakovrednem prvem nizu so imele domačinke pri izidih 22:23 in 23:24 v rokah žogo za izenačenje, a so se uspele Novogoričanke ubraniti, v napadih pa sta bili zanesljivi Polona Frelih in Julija Mohorič.

V drugem nizu je po izenačenju na 13. točki v novogoriških vrstah svojo kakovost pokazala Estonka Silvia Pertens, ki je s servisom in napadom naredila prvo večjo razliko. V nadaljevanju sta padec ankaranskega servisa izkoristili še Lara Rituper in Polona Frelihter gladko pripeljali niz do za Novogoričanke uspešnega konca. Tretji set je imel skoraj enak potek. Po dveh asih Rituperjeve in nekaj blokih Gen-I Volleyja je bilo po polovici niza pravega odpora domačink konec. Ankaran je padel na šesto mesto. Sicer izjemno izkušena istrska ekipa, ki pa šport združuje s službami, je pokazala svoje omejitve v boju s polno treniranimi mlajšimi izzivalkami.

Ankarančanka Anastazija Žnidar ni uspela ustaviti najučinkovitejše igralke na tekmi Polone Frelih (Gen-I Volley, 4).
Ankarančanka Anastazija Žnidar ni uspela ustaviti najučinkovitejše igralke na tekmi Polone Frelih (Gen-I Volley, 4).Tomaž Primožic/FPA