Ogrevanje pred olimpijskim izzivom

Šport
, posodobljeno:

Kljub okrnjeni sezoni so pri Kajakaški zvezi Slovenije vseeno izpeljali prireditev Kajakaš leta 2020, na kateri so podelili nagrade in priznanja tekmovalcem, ki so pustili največji pečat na mirnih in divjih vodah v preteklem letu.

Eva Terčelj (levo) in Benjamin Savšek sta športnika leta 2020 po 
izboru  Kajakaške zveze Slovenije.
Eva Terčelj (levo) in Benjamin Savšek sta športnika leta 2020 po izboru Kajakaške zveze Slovenije.Kajakaška zveza Slovenije

TACEN > Na interni prireditvi ob kajakaškem poligonu v Tacnu sta naziva najboljšega športnika oziroma športnice leta prejela slalomista na divjih vodah, Benjamin Savšek in Eva Terčelj. Prav slalomisti so v nesojenem olimpijskem letu rešili, kar se je rešiti dalo. Če ne drugega, so izpeljali evropsko prvenstvo v Pragi, ki je naposled obveljalo kot glavni kriterij pri razvrstitvi najboljših športnikov pod okriljem Kajakaške zveze Slovenije (KZS).

Najvišje priznanje je po pričakovanjih romalo v roke kanuista Benjamina Savška, ki je septembra ubranil posamični naslov prvaka stare celine v češki prestolnici. S tem je prejel tudi naziv tekmovalec leta na divjih vodah. Savšek se je sicer v Pragi veselil še naslova moštvenega evropskega prvaka. V ekipi kanuistov je bil tudi Luka Božič, ki je bil prejemnik najvišjega priznanja KZS leto prej.

Tudi član Soških elektrarn je delček mednarodne sezone, ki so jo spravili pod streho, dobro izkoristil. V Pragi se je med posamezniki uvrstil tik pod stopničke zmagovalnega odra, slavil pa je na domači tekmi svetovnega pokala v Tacnu. Tako je prejel eno od priznanj za vrhunski športni dosežek v letu 2020, ki je šlo v roke tudi njegovi klubski kolegici Alji Kozorog. Na prvenstvu stare celine si je priveslala ekipno srebro med kanuistkami.

Na mirnih vodah je bila mednarodna sezona še bolj osiromašena. Konec septembra so v Szegedu izpeljali le eno tekmo svetovnega pokala, na kateri pa ni nastopila najboljša slovenska posadka. Špela Ponomarenko Janić, ki v zadnjem olimpijskem ciklu niza uspehe v kajakašem dvojcu z Anjo Osterman, je priznanje za najboljšo tekmovalko na mirnih vodah prejela na osnovi dveh posamičnih naslovov državne prvakinje. Koprčanki sta si sicer že leta 2019 zagotovili nastop v Tokiu, zato pa še niso znani imetniki štirih olimpijskih vozovnic v slalomu.