Po prvi polovici prvenstva v Triglav jadranski ligi je Rokava še brez točk
Ker so bili Koprčani lani zadnji, je bil razpored enokrožnega tekmovanja zanje mačehovski. Toda tekme z ekipami iz lige prvakov so za njimi, v drugi polovici prvenstva so pred njimi lažji nasprotniki.
VATERPOLO> Tekmovanje v Triglav jadranski ligi (največja slovenska zavarovalnica je letos prevzela sponzorstvo nad najmočnejšo vaterpolsko ligo na svetu) je na polovici. Koprska Rokava, katere predstavniki so pred startom napovedali, da je cilj tokrat osmo mesto, po šestih krogih brez točke ždi na zadnjem, 13. mestu. Je cilj ambiciozne uprave koprskega vaterpolskega kluba še dosegljiv?
Je, so prepričani kapetan Rok Crnica, trener Veselin Đuho in športni direktor Dušan Lončarevič. “Zdaj počasi prihajajo naše tekme, na katerih moramo stisniti in zaigrati tako, kot je treba,” odgovarja kapetan. Športni direktor pa pojasnjuje: “Ekipa je nastopala hkrati na štirih frontah, v slovenski in jadranski ligi ter v Evropi, praktično vsi igralci pa igrajo tudi za reprezentanco. Igrali so vsak drugi dan, za treniranje ni bilo veliko časa. Žal je ravno v Kotorju, kjer smo načrtovali zmago, prišlo do padca forme. V Evropi smo naredili, kar smo želeli, proti Kazanu gremo na zmago, dan pozneje bomo igrali v koprskih kvalifikacijah slovenskega pokala z Mariborom in Kamnikom Slovanom, za božič bo nekaj pavze, potem pa bosta sledila dva tedna za priprave na sedmi krog jadranske lige, 12. januarja proti Mornarju v Splitu.”
Trener je po domačem porazu proti prvemu favoritu, reškemu Primorju, analiziral: “Razpletlo se je tako, kot smo pričakovali. Imeli smo pet tekem s petimi udeleženci lige prvakov, ki jih enostavno ne moremo premagati, ker nimamo njihove kvalitete. Edini manjši kiks je bil morda v Kotorju, a imamo še dve tekmi doma, na katerih bomo poskusili zmagati.”
Šibenik in Medveščak sta v Kopru premagljiva, teže pa bo iskati tretjo zmago za osmo mesto v Splitu, na gostovanju pri Mornarju, Jadranu in Pošku. Že točka bi bila v Splitu velika, čeprav morebiti ne bi prinašala osmega mesta in s tem igranja za razpored od 1. do 8. mesta (spodnji del tabele bo igral za mesta od 9. do 13.). “Priti do treh zmag bo težko,” opozarja Đuho, “toda dvigniti moramo glave in iti naprej.”
Tačas so Koprčani osredotočeni na povratno tekmo z ruskim Kazanom (18. decembra), priložnostjo za nov mejnik slovenskega vaterpola, uvrstitev v četrtfinale pokala LEN. “Moja ekipa je izcejena od silnih tekem in potovanj. V preostalih dneh lahko izdatno dvignemo fizično pripravljenost, moramo pa veliko delati v fitnesu, preplavati številne kilometre, da bomo fizično stoodstotno pripravljeni in z možnostmi za zmago. Potrebujemo pa še sparing partnerja za tri, štiri tekme. Najti primernega tekmeca dandanes ni lahko,” je še povedal trener.
VJ