Presenetljiv končni razplet v skupini C
Razplet uvodnega dela evropskega prvenstva (EP) v košarki ni minil brez presenečenj. Tekmeci Slovenije v skupini F bodo Grčija in nekoliko presenetljivo še Makedonija in Finska.
VILNA >Prav predtekmovalna skupina C je bila do zadnjega izenačena in nepredvidljiva. Finci so si napredovanje zagotovili po porazu Bosne in Hercegovine z Makedonijo. V krogu treh ekip so imeli Skandinavci najboljši medsebojni izkupiček. Predčasno se vračata domov BiH in Hrvaška, izpadla pa je tudi Črna gora. Razvoj dogodkov je presenetljiv in boleč za vse tri naslednice republik nekdanje Jugoslavije.
Pri ambicioznih Hrvatih, ki so si želeli zagotoviti vsaj dodatne olimpijske kvalifikacije, je neuspeh sprožil prve (pričakovane) posledice. Zdaj že bivšemu selektorju Josipu Vrankoviću je potekla pogodba, ki mu jo hrvaška zveza ne bo podaljšala. Z grenkim priokusom se od EP poslavljata tudi Črna Gora, ki je imela na papirju spodobno zasedbo, ter BiH, ki je priložnost za napredovanje zamudila na zadnji tekmi.
Poimensko je skupina E s šestimi reprezentancami, ki so osvajale medalje na največjih tekmovanjih, bistveno uglednejša. Vanjo se denimo ni uspelo prebiti nekdanjim evropskim prvakom Italijanom. ASO