Primorci korak pred konkurenco

Šport
, posodobljeno:

Društvo Gas Vrtejba je v nedeljo v Vrtojbi gostilo drugo dirko državnega prvenstva v malih motociklističnih razredih minimoto, mini GP, skuter in supermoto. Primorci so zmagali v prav vseh kategorijah.

V članskem razredu minimoto sta vrh krojila Primorca Jan Poropat 
in Tadej Maver Guštin (v ospredju).
V članskem razredu minimoto sta vrh krojila Primorca Jan Poropat in Tadej Maver Guštin (v ospredju).Igor Mušič

VRTOJBA > Na poligonu na opuščenih površinah nekdanjega mejnega prehoda Vrtojba se je v lepem vremenu prvič letos zbralo tudi nekaj gledalcev, ki so spremljali paket primorskih zmag. Tudi prav domačih ni manjkalo

V članski kategoriji malih motociklov minimoto je s tekmeci sicer suvereno opravil član Minimoto kluba Obala Racing Jan Poropat. Domačini so se veselili drugega mesta Tadeja Maverja Guština. V otroškem razredu te motociklistične kategorije so vsa odličja pobrali dirkači Gasa Vrtejbe. Zmagal je Tai Komel pred Nejcem Petričem in Nejem Habjanom. V začetniškem otroškem razredu minimota se je med fante podala tudi domača deklica vrtojbenskega kluba Julijana Lah in zasedla drugo mesto. Najhitrejši je bil Nik Podpepčan Vehovec (Gas Vrtjeba).

Dirkač ŠD Gas Vrtejba Enej Krševan je bil v mladinski kategoriji mini GP najhitrejši v obeh vožnjah. Če ne bi njegov brat Tian na dirki obstal zaradi okvare motorja, bi prvi dve mesti verjetno ostali kar v družinskem krogu, saj je bil osmoljenec najhitrejši v kvalifikacijah. Drugo mesto je na dirki osvojil še en dirkač iz Vrtojbe - Filip Lah.

Prevlada domačinov se je nadaljevala v članskem razredu supermoto, kjer sta na vrhu končala Fabrizio Valenti in Nejc Kržič. Med vozniki skuterjev je slavil član AMTK Koper Klemen Švara. Drugo in tretje mesto sta osvojila njegova klubska kolega Andrej Zalovič Filipič in Matija Berčič.

Tretja dirka DP za male motociklistične razrede bo 27. junija v Krškem. Preizkušnjo na dirkališču Raceland bodo organizirali člani društva AMTK Koper.