Primorska ostala praznih rok
V sredo zvečer so redni krog v skupinah za prvaka odigrali v prvi moški in ženski odbojkarski ligi. Kanalci in Novogoričanke pričakovano niso bili kos favoritom iz Kamnika, Koprčanke pa so s presenetljivim porazom z Grosupeljčankami izgubile peto mesto.
PRVA DOL MOŠKI
Calcit : Salonit Anhovo 3:0
Športna dvorana Kamnik, gledalcev 100, sodnika Markelj in Tomec; po nizih: 14, 14, 15.
Salonit Anhovo: Šarić (libero, 0 napak), Nanut 4, Karnel 1, Novljan 5, Kavčič 3, Peterlin 9, Tomić 1, Vrtovec 6, Jereb 1. Trener: Igor Šimunčić.
KAMNIK > Kanalce še naprej pestijo zdravstvene težave. Tokrat so morali igrati brez glavnega sprejemalca, kapetana Dejana Čabarkape, in brez najizkušenejšega blokerja Gregorja Basanežeja. Proti tehnično odličnemu, visokemu in močnemu Calcitu je dodatna težava Kanalcev ta, da imajo po poškodbi Nikole Živanovića na voljo le dva nižja organizatorja igre. V Kamniku je bilo za Salonit zato vsega konec po dobri uri. Gorenjci so po ostrem servisu in počasnih akcijah Salonita večino dela opravili že z blokom, ostalo pa s protinapadom. STA, IM
PRVA DOL ŽENSKE
Calcit : Gen-I Volley 3:0
Športna dvorana Kamnik, gledalcev 60, sodnika Tomec in Markelj; po nizih: 20, 22, 20.
Gen-I Volley: Sillah, Ferlinc 5, Goršek, Velikonja Grbac 11, P. Blažič 11, Kovać 9, T. Blažič (libero, 0 napak), Leban 9, Jovanović 1, Žigon 1. Trener: Matjaž Stanič.
KAMNIK > Mlade Novogoričanke so do sredine prvega in tretjega niza držale minimalni zaostanek (točko ali dve) za favoritinjami, v tretjem nizu pa so do izenačenja na 20. točki celo vodile. Za večje dosežke je bilo v novogoriški igri preveč napak. Že vso sezono se pozna, da ekipa nima prave igralke odločitve, kot je bila tokrat v napetem drugem nizu Kanadčanka Lucy Charuk, ki je kot blokerka Primorkam nasula velikih 16 točk in je z učinkovitostjo povsem zasenčila osnovno novogoriško napadalko Saro Kovać (9). STA, IM
Luka Koper : Grosuplje 2:3
Dvorana OŠ Koper, gledalcev 70, sodnika Novak in Jovanović; po nizih: 18, 18, -23, -20, -13.
Luka Koper: Đukić 10, Raić 12, Debernardi (libero, napak), Suljić, Lucas 18, Letnik 4, Jeretič, Kolbl 17, Simčić (libero, 0 napak), Jović 1, Pavlovič 1, Cvetanović 17. Trener: Dragan Grmača.
KOPER > Domačinke so zapravile priložnost za gladko osvojitev treh točk, kar je bilo od ekipe s precej več izkušnjami v prvi ligi pričakovati. Po gladko dobljenih uvodnih dveh nizih je tudi v tretjem kazalo, da je končna zmaga blizu. Luka Koper je vodila še pri izidu 21:19, vendar borbene Grosupeljčanke niso popuščale. Koprčanke so naslednjo priložnost, da bi dobile tekmo, zapravile v četrtem nizu, v katerem so vodile že s 16:11. Sledila je serija napak domačink. Po izenačenju na 17 točki so Grosupeljčanke povsem nadigrale Primorke in si priborile peti niz. Po izenačenju na deseti točki so bile v končnici spet bolj zbrane gostje. IM