Primorski derbi za enega polfinalista
Potem ko so se koprske odbojkarice poslovile od prve A lige, sta v končnici ostala dva primorska kluba, ki se bosta pomerila v četrtfinalu. Ankarančanke bodo na prvi tekmi nocoj gostile Novogoričanke.
KOPER > Napovedi pred primorskim derbijem so nehvaležne, saj gre za ekipi, ki sta po rednem sezone zasedli četrto in peto mesto, kar naj bi napovedovalo izenačeno serijo na dve dobljeni tekmi. Res pa je, da so Novogoričanke zaradi administrativne napake izgubile že dobljeno tekmo zadnjega kroga in namesto tretjega osvojile peto mesto, s čimer so prednost domačega igrišča prepustile tekmicam.
V praksi to pomeni, da bo morebitna tretja tekma v sredo v dvorani koprske Osnovne šole Antona Ukmarja, kjer bo tudi uvodni obračun. V vsakem primeru pa se bosta ekipi še enkrat pomerili v soboto v Novi Gorici. V rednem delu sezone sta se Ankaran in Gen-I Volley srečala trikrat. Prvi dve tekmi sta pripadli Ankarančankam (3:1 in 3;2), zadnja pa tekmicam (3:0). Kaj se je odtlej spremenilo? Novogoričanke so obrnile rezultatsko krivuljo navzgor, medtem ko se je ankaranska zasukala navzdol.
Odbojkarska končnica
Ženski četrtfinale, prve tekme, sinoči - SIP Šempeter : Grosuplje; danes - Calcit : Formis, NKBM Branik : Krim, Ankaran : Gen-I Volley.
“Zaradi negotovosti, povezane s preložitvami tekem, testiranji in pozitivnimi testi, so dekleta predvsem po psihološki plati preživljala težko obdobje. Dvotedenski tekmovalni premor nam je prišel prav, da smo v miru strnili vrste in se posvetili vadbi. S četrtim mestom pa smo že dosegli največji uspeh našega mladega kluba. V preteklih sezonah smo se v četrtfinale prebili iz končnic za obstanek. Seveda bi si želeli narediti še korak naprej, a treba je upoštevati tudi tekmice, ki so močnejše kot na začetku sezone,” je povedal trener Ankarančank Sebastjan Mikša, ki po dogovoru v končnici ne bo mogel računati na Tajdo Lovšin. V nadaljevanju sezone bo namreč dala prednost odbojki na mivki.
Sicer pa je v ankaranski ekipi kar nekaj igralk, ki so v različnih preteklih obdobjih nosile novogoriški dres. Med njimi so Dajana Smolnik, Maja Forštnarič, Sara Valenčič in Teja Kolbl. “Ankaran premore izkušeno zasedbo, zato nas čaka zahteven dvoboj, v katerem je mogoče prav vse. Prvenstva zaradi različnih nevšečnosti nismo začele rezultatsko najbolje, a tesni porazi niso omajali ekipne samozavesti, prav tako ne zadnja izgubljena tekma za zeleno mizo. Dekleta so spoznala, da se lahko kosajo s slehernim tekmecem. V končnico gremo z zmagovalno miselnostjo in kar je ravno tako pomembno, zdrave,” je izhodišča predstavila trenerka Novogoričank Majda Čičić, ki je v zadnji tretjini rednega dela sezone dobila potrebno igralno širino. Pa ne le s prihodom Anastasije Sekulić, pač pa tudi z rošado kadetske reprezentantke Saše Damjanović na položaju sprejemalke.