Sanjsko slovo Mirana Burgića

Šport
, posodobljeno:

Miran Burgić si lepše poslovilne tekme pred privrženci Gorice v športnem parku ne bi mogel želeti. Zabil je dva gola, prispeval podajo in s soigralci proslavil zmago 4:1 proti Ankaranu.

Miran Burgić je tako zadnjič vstopil na stadion v športnem parku 
kot nogometaš Gorice.
Miran Burgić je tako zadnjič vstopil na stadion v športnem parku kot nogometaš Gorice.Foto Lado/ND Gorica

NOVA GORICA > Zadnji primorski obračun v letošnji sezoni je torej imel slavnostna uvod in zaključek. V središču pozornosti je bil seveda Miran Burgić, ki so mu s špalirjem čast izkazali nogometaši mlajših selekcij ND Gorica, s priložnostno fotografijo se ga je spomnilo vodstvo kluba, pozdravili so ga (nekdanji) soigralci in tekmeci. S stoječimi ovacijami ga je nagradilo tudi občinstvo, med katerimi so bili tudi njegovi najbližji in prijatelji, oblečeni v klubske drese, s katerimi je igral med svojo pestro kariero.

“Prva in zadnja tri leta članskega nogometa sem prebil v Novi Gorici, ki mi je pripravila res neverjetno in nenadejano slovo. Mislil sem, da ga bom lažje prenesel, kot se je izkazalo. Moram priznati, da mi je vzelo sapo in se mi je utrnila tudi kakšna solza,” je čustveno zadnjo tekmo pospremil Burgić.

Gorica : Ankaran 4:1 (1:1)

Športni park, gledalcev 500 sodnik Kovačič (Grosuplje) 6. Strelci - 1:0 Marinič (4), 1:1 Gerc (30), 2:1 Burgić (55), 3:1 J. Humar (69), 4:1 Burgić (78).

Gorica: Sorčan 6,5, Celcer 7 Kavčič 6,5, Lipušček 6, Gregorič 6,5, Kolenc 6,5, Grudina - (od 12. J. Humar 7), Žigon 6,5 (od 64. Gulič 6,5), Osuji 6,5, Marinič 7, Burgić 7,5 (od 82. Filipović). Trener: Miran Srebrnič.

Ankaran: Bužan 5, Mate 5, L. Badžim 5, Soldo 5, Ž. Humar 5 (od 78. Matošević), Gliha 5, Suljić 5,5, Nkama 5, Santos - (od 27. Zemljak 5, od 72. Biščević -), Gerc 6, Vodeb 5,5. Trener: Vlado Badžim.

Rumeni kartoni: Badžim, Vodeb, Nkama.

Revialni začetek dvoboja je očitno vplival tudi na Ankarančane, ki so zaspali pri prodoru in kasnejši podaji Uroša Celcerja. Med številnimi nogami je žoga prišla do Leona Mariniča, ki mu iz neposredne bližine ni bilo težko žoge potisniti v mrežo. Zgodnji zadetek je nemara obetal živahno nadaljevanje prvega polčasa, ki pa se v dobršni meri ni uresničilo. Tudi zaradi poškodb Roka Grudine in Dos Santosa, ki sta predčasno zapustila zelenico, ritem igre ni bil posebej visok. Po pol ure pa so Ankarančani dobili nepričakovano darilo Žige Lipuščka, ki je izgubil žogo globoko na svoji polovici. Vedran Gerc je priložnost izkoristil in poskrbel za izenačenje.

V ankaranskem taboru je prevladalo prepričanje, da bi bil izid ob odmoru lahko še ugodnejši. Trenerja Vlada Badžima je ujezila odločitev glavnega sodnika Darjana Kovačiča, ki je v dvoboju Mihe Gregoriča s Timom Vodebom v domačem kazenskem prostoru namesto enajstmetrovke pokazal rumeni karton ankaranskemu napadalcu, naknadno pa zaradi protestov tudi kapetanu Luki Badžimu. Po prihodu iz slačilnic je svoje negodovanje izrazil tudi četrtemu sodniku, grenak priokus pa je ostal tudi po tekmi. “Ista zgodba z istim sodnikom se nam je zgodila že v Celju. Po slabem začetku in boljšem nadaljevanju prvega polčasa, v katerem smo izenačili, smo bili spet priča sporni sodniški odločitvi v našo škodo. Igralci so iz krvi in mesa, zato je bilo v slačilnici prisotne precej živčnosti, kar se je odrazilo v nadaljevanju,” je povedal Badžim.

Odločal bo zadnji krog

Včerajšnji 35. in predzadnji krog prve SNL še ni prinesel nobene končne odločitve. Nogometni prvak bo tako znan v nedeljo pozno popoldne. Olimpija je z 2:0 premagala Krško, Maribor pa v gosteh Celje s 4:0. Tako imajo Ljubljančani še vedno dve točki prednosti pred branilci naslova. V nedeljo bodo težje delo imeli Ljubljančani, ki bodo gostovali v Domžalah, Mariborčani pa bodo gostili Gorico. Zadnji krog bo odločal tudi, kateri klub bo neposredno izpadel v drugo SNL. Ob Ankaranu je včeraj izgubil tudi Triglav, ki so ga Domžale premagale s 4:0. Kranjčani imajo tako še vedno dve točki prednosti pred Primorci. V zadnjem krogu bo Triglav gostoval v Velenju, Ankaran pa bo gostil Aluminij.

Drugi polčas se je hitro prelomil v korist gostiteljev. Po kotu bi svoj spodrsljaj kaj lahko popravil Lipušček, ki je s strelom z glavo zatresel okvir vrat, odbitek pa je v mrežo brez težav pospravil Burgić. Novogoriški slavljenec je sicer sodeloval pri vseh treh domačih zadetkih v nadaljevanju, v katerem so gostitelji s pridom izkoriščali prostor in polet svojih adutov na ankaranski polovici. Burgić je v statistiko vpisal tudi prvo asistenco v letošnji prvenstveni sezoni, Jan Humar pa prvi gol. Z zadetkom za 4:1 pa je pritisnil tudi piko na i sanjskemu popoldnevu, preden ga je trener Miran Srebrnič v končnici tekme ob glasnem pozdravu gledalcev poslal iz igre.

“Kot nekdanji soigralec na začetku Burgićeve igralske poti in zdaj trener ob koncu lahko rečem, da se ni spremenil. Vselej je bil korekten, profesionalen, vztrajen in potrpežljiv. Upam le, da bo še ostal povezan s klubom. Vesel sem, da se je na takšen način poslovil od domačih gledalcev ter nam je uspelo zmagati in tako ohraniti tekmovalno napetost pred zadnjim krogom,” je povedal Srebrnič.

Ankaranska obramba s Timotejem Matejem (levo) je včeraj imela 
precej dela z Osujijem Amarachijem.
Ankaranska obramba s Timotejem Matejem (levo) je včeraj imela precej dela z Osujijem Amarachijem.Foto Lado/ND Gorica
Mirna Burgić je imel eno glavnih vlog tudi na svoji zadnji tekmi 
pred domačimi gledalci.
Mirna Burgić je imel eno glavnih vlog tudi na svoji zadnji tekmi pred domačimi gledalci.Foto Lado/ND Gorica