Šest minut za vstajenje nogometašev Kopra

Šport
, posodobljeno:

Uvod v 25. krog prvoligaškega nogometnega prvenstva je prinesel dvoboj Luke Koper in Rudarja, ki ni razočaral. Koprčani so zavoljo šestih navdahnjenih minut drugič zapored slavili.

Tako je Bojan Đukić premagal vratarja Rudarja Gregorja Finka za 2:0
Tako je Bojan Đukić premagal vratarja Rudarja Gregorja Finka za 2:0Tomaž Primožič/Fpa

KOPER > Tekma med Koprčani in Velenjčani je imela visok vložek, saj se ekipi borita za eno od prostih mest v evropskem pokalu, obe ekipi pa drugega dela sezone nista začeli briljantno.

Stadion Bonifika, gledalcev 400, sodnik Perić (Kranj) 6,5. Strelci - 1:0 Aganović (32), 2:0 Đukić, 3:0 Osterc (38), 3:1 Majcen (66). Luka Koper: Hasić 7, Palčič 7, Bagarić 7, Handanagić 6,5, Đukić 7, Popovič 6 (od 46. Štulac 7), Guberac 6,5, Aganović 7, Marčeta 6,5 (od 86. Pučko-), Brečević 7 (od 73. Posavec-), Osterc 6,5. Trener: Milivoj Bračun. Rudar Velenje: Fink 6, Rotman 6, Novaković 6, Stojnić 5,5, Berko 5,5, Tolimir 6, Žinko 6, Rošer 5,5 (od 61. Majcen 6,5), Klinar 6 (od 48. Podlogar 5,5), Trifković 6, Črnčič 6,5. Trener: Milan Đuričić. Rumeni karton: Guberac.

Velenjčani so tekmo začeli eksplozivno, si že v prvi minuti priborili kot in razveselili peščico navijačev, ki se je pripeljala v Istro. Sicer pa je domači trener Milivoj Bračun, kot je spomladi že običaj, premešal začetno enajsterico. Hadžić je zaradi stika z Zelkom po tekmi v Lendavi dobil dve tekmi kazni, po suspenzu je mesto na levem obrambnem boku prevzel Bagarić, prodorni Palčič na desni strani, Popovič pa se je po debiju v Lendavi predstavil še domačim navijačem ob boku kapetana Guberca. Nekoliko za Ostercem je v napadu od prve minute zaigral tudi Brečević, kar se je pozneje izkazalo za pametno potezo.

Začetek ni obetal koprskega strelskega vstajenja. Koprčani so trpeli udarce z velenjskega desnega boka. Tam sta sprva bila Marčeta in Bagarić, hitri Črnčič se je poigraval s koprsko obrambo. Velenjčani so igrali odprto in podjetno, z dvema priložnostima. Bračun se je odločil zamenjati strani Marčeti in Aganoviću, a še preden je bil viden učinek, je imel Koper bleščečih, srečnih in plodnih šest minut, v katerih so padli trije zadetki. V obdobju velenjske premoči in prvih žvižgih s tribune je namreč Popovič poslal dolgo podajo Marčeti, ta pa ga je podaljšal do Aganovića v kazenskem prostoru in z malce sreče zadel. Kmalu zatem je po kotu Aganovića Brečević zatresel vratnico, žoga pa se je odbila do Đukića, ki jo spretno potisnil v gol. Hitro pa je bilo tudi 3:0. Brečević je na drugi polovici igrišča odvzel žogo Stojniću, podal Ostercu, ki je imel odprto pot do gola in v dvoboju ena na ena premagal Finka. Gostje so tedaj imeli igralca manj, ker je Klinar moral z igrišča zaradi diareje(!).

Pozitivna stran: tokrat so Koprčani pokazali cinično učinkovitost - tri stoodstotne priložnosti, trije zadetki Negativna stran: hude težave koprske leve strani obrambe.

Drugi polčas je silovito začel Koper, toda zadeli bi lahko gosti. Klinar je namreč v 47. minuti zadel vratnico in se pri tem poškodoval. Koper duhovitih akcij v nadaljevanju (tudi z lepimi potezami Štulca) ni kronal z zadetkom. Zato pa je po kotu Črnčiča ob stoječi koprski obrambi nepričakovano zadel bradati Majcen, ki je tako tudi vzpostavil ravnotežje v igri. Do konca tekme so več želje kazali gosti, ki pa jim vnovič ni uspelo zadeti. “Malo sem razočaran nad slabšim začetkom, a smo tokrat vsaj izkoristili priložnosti,” je po tekmi dejal domači trener Bračun- ROK MAVER