Šest žog Istre v koprski mreži

Šport
, posodobljeno:

Koprski nogometaši so se z gostovanja na skrajnem koncu Istre (na fotografiji) vrnili s polno mrežo žog.

Šest žog Istre v koprski mreži
FB/FC KOPER

PULJ > S hrvaškim prvoligašem Istro 1961 so se sicer dogovorili za drugačen igralni čas, kot smo ga vajeni. Namesto običajnih 90 minut (dvakrat po 45 minut) je na stadionu Aldo Drosina dvoboj dveh istrskih prvoligašev trajal dve uri.

Najprej sta na igrišče stopili udarni postavi (teh sicer niso objavili) in odigrali dvakrat po 30 minut, nato pa je koprski trener Oliver Bogatinov za drugo uro dvoboja zamenjal celotno enajsterico, njegov kolega na domači klopi Gonzalo Garsia pa je nadaljeval z udarno postavo in menjave opravil šele kasneje.

Tako v prvem kot v drugem delu so gostitelji Koprčanom zabili po tri zadetke, skupni izid je bil kar 6:0. Med strelce se je vpisalo šest različnih nogometašev Istre, kar je zanje gotovo lepa spodbuda. Hrvaško prvenstvo se namreč nadaljuje že ta konec tedna, ko bo Istra gostovala pri zagrebškemu Dinamu.

Koper do nadaljevanja prvoligaške sezone čakata še tekmi s Sarajevom in ukrajinskim klubom Ruh Lvov.