Slovenci so izgubili proti Fincem

Šport
, posodobljeno:

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je na odločilni tekmi za vstop v četrtfinale evropskega prvenstva na Dunaju izgubila s Finsko z 2:3 (-18, 21, -23,18,-12).

Foto: Reuters
Foto: Reuters

DUNAJ> Slovenci, ki so 39. na svetovni lestvici, so bili v boju s Finci, 25. na svetovni lestvici na pragu velikega uspeha, še posebej ob upoštevanju dejstva, da ima finska prva postava v povprečju 140 nastopov za reprezentanco, ali skoraj dvakrat več kot naš najbolj izkušen odbojkar Sebastijan Škorc.

Finci se bodo tako v četrtek v četrtfinalu pomerili z Italijo.

Primorski prispevek solidni predstavi s Finci je bil tokrat najopaznejši na EP. Selektor Veselin Vuković je izolskega napadalca Mitjo Gasparinija poslal na igrišče v drugem nizu, v katerem je dosegel tri točke. Primorec je solidno začel tudi v tretjem nizu, ko je prispeval še šest točk. V končnici se mu je zatresla roka in je moral mesto ponovno prepustiti Mariborčanu Alenu Šketu. V igro je za zvišanje bloka ponovno vstopil v zadnjem delu petega niza, v katerem je odločila večja natančnost Fincev, ki začetne prednosti treh točk niso izpustili iz rok.

Slovenci so zaključni juriš z nekaj tveganimi akcijami začeli prepozno. Pri zaostanku 10:14 so osvojili še dve točki in ubranili še dva finska napada, a zaključka, ki bi prinesel točko, niso več zmogli.

IM

Foto: Reuters
Foto: Reuters