Štirje Slovenci v izločilnih bojih na Rogli

Šport
, posodobljeno:

Deskarji v paralelnem veleslalomu so na tekmi svetovnega pokala na Rogli opravili s kvalifikacijami. V dežju sta bila na progi Jasa najboljša Avstrijec Lukas Mathies in Rusinja Jekaterina Ilukina, od 13 Slovencev na startu so se v finalni del, ki se začne 13.30, uvrstili Rok Marguč, Žan Košir, Rok Flander in Tim Mastnak.

Žan Košir se bo pomeril z Rusom Andrejem Sobolevom
Žan Košir se bo pomeril z Rusom Andrejem SobolevomSTA

ZREČE > Rok Marguč je bil osmi, Tim Mastnak deseti, Žan Košir 11., Rok Flander pa 14.

Marguč se bo v osmini finala pomeril z Rusom Stanislavom Detkovom, Flander z Nemcem Patrikcom Busslerjem, Košir z Rusom Andrejem Sobolevom, Mastnak pa z Avstrijcem Benjaminom Karlom.

Brez izločilnih bojev so ostali Jernej Demšar na 19., Izidor Šušteršič na 44., Jure Hafner na 46., Jure Retuznik na 57. mestu, Črt Ikovic je bil diskvalificiran.

V ženski konkurenci Slovenija ne bo imela finalistke, še najvišje je končala Gloria Kotnik na 19. mestu, Patricija Mastnak je bila 45., Iva Polanec 47., Mia Čebulj pa 50.

STA