Taljat in Božič druga v Cardiffu
Slovenska olimpijca Luka Božič in Sašo Taljat sta na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Cardiffu osvojila drugo mesto med kanuji dvosedi. Za vsega dve stotniki sekunde sta zaostala za Britancema Davidom Florenceem in Richardom Hounslowom. Tretja sta bila Slovaka Peter in Pavol Hochschorner.
CARDIFF> Luka Božič in Sašo Taljat, ki bosta slovenske barve branila tudi v Londonu na olimpijskih igrah, sta že v polfinalu dokazala, da lahko posežeta po najvišjih mestih, saj sta bila najhitrejša. V finalu pa sta z identičnim časom kot v polfinalu prišla do drugega mesta.
“Midva sva bila zadovoljna z obema vožnjama, polfinalno in finalno. V kvalifikacijah sva sicer imela nekaj težav, vendar sva se nato lepo prebila naprej ter lepo stopnjevala proti vrhu, na koncu pa sta nama za zmago zmanjkali le dve stotinki. Pred tekmo sva se poskusila čim bolj spočiti in se pred startom otresti vsega pritiska. Trenutno vse moči usmerjava v nastop na olimpijskih igrah. Zdaj bova imela doma nekaj časa za počitek, potem pa bova stopnjevala proti olimpijskemu Londonu, kjer mislim, da tudi lahko poseževa po takšnih mestih,” je bil po koncu valižanske preizkušnje zadovoljen Božič.
Preostali slovenski polfinalisti se niso uspeli uvrstiti v finale. Simon Hočevar in Dejan Kralj sta tekmovanje končala v polfinalu s 16. mestom, od finala sta bila oddaljena skoraj osem sekund, že v kvalifikacijah pa sta obtičala Luka Slapšak in Urban Jarc s 23. mestom.
Pri kajakašicah je slavila Španka Maialen Chourraut pred Slovakinjo Jano Dukatovo in Nemko Cindy Pöschel. Slovenkam se ni uspelo prebiti med finalistke. Še najbližje deseterici je prišla Urša Kragelj, ki je z enim dotikom za finalom zaostala slabo sekundo. Olimpijka Eva Terčelj je končala mesto za njo, sicer je bila na progi kar hitra, a je zaradi šestih kazenskih sekund ostala izven deseterice. Tretja slovenska predstavnica Nina Mozetič je bila 19.
Že v soboto so v Cardiffu nastopili kajakaši in kanuisti. V konkurenci slednjih se nihče od Slovencev ni uvrstil v finale, še najbližje mu je bil s 14. mestom Anže Berčič, medtem ko je pri kajakaših Peter Kauzer osvojil šesto, Janoš Peterlin pa deseto mesto.
Naslednja tekma svetovnega pokala bo prihodnji konec tedna v francoskem Pauju.
STA