Tek so zaznamovali dež, veter in mraz
Sedmi tek na Angelsko goro se je v nedeljo odvijal v skoraj zimskih razmerah. Dež, veter in mraz pa niso mogli zaustaviti Simona Aliča, ki je na Otlici kot prvi prečkal ciljno črto.
OTLICA > Rekord proge, ki ga je v krstni izvedbi teka leta 2012 s 26.05 postavil prav član Športnega društva Nanos, sicer ni bil ogrožen. Vremenske razmere namreč niso dopuščale časovnih podvigov na 17. primorskem gorskem teku v letošnji sezoni. Vseeno pa Simon Alič konkurenci ni dovolil blizu. Bil je edini, ki se je svojim tekšakim časom spustil pod pol ure. Na cilju 3,700 metrov dolge proge, v kateri so tekači morali premagati 600 metrov višinske razlike, je imel dobri dve minuti prednosti pred Elisom Filipičem in Denisom Štenklerjem.
Pri članicah absolutno je zmagala Italijanka Nicol Guidolin, družbo na zmagovalnem odru pa sta ji delali Varineja Drašler in Urša Trobec. V različnih kategorijah je teklo 58 udeležencev. Neugodne vremenske razmere so od nastopa odvrnile marsikaterega tekača, zlasti iz zamejstva. Če so organizatorji iz Športno kulturno turističnega društva Sinji vrh v dosedanjih izvedbah imeli srečo z vremenom in so še v soboto ob ogledu proge zabeležili krepko čez 25 stopinj, pa je dan kasneje sledil pravi temperaturni šok.
Na startu pri izviru Hublja nad Ajdovščino termometer ni prilezel čez deset stopinj, dež in vipavska burja, ki sta v kombinaciji še okrepila občutek mraza, pa sta spremljala tekače tudi na slikoviti progi mimo Otliškega okna. Na cilju proge, ki so jo zaradi slabe vremenske napovedi za kakih 50 metrov podaljšali pod nadstrešek Zadružnega doma, so izmerili le pet stopinj. Tekmovalci so prišli na Otlico premočeni in premraženi, zato so jim še kako prijali topli napitki oziroma obroki.
Naslednja prireditev, ki bo štela za Primorske gorske teke, bo v soboto 25. gorski tek na Črno prst v Podbrdu.
7. tek na Angelsko goro - rezultati
Zmagovalci po kategorijah, gorski tek, moški, člani - 1. Simon Alič (ŠD Nanos) 28.52; mlajši člani - Denis Štenkler; B člani - Marko Saksida (Nanos Podnanos); st. člani - Elis Filipič (Endorfin); ml. veterani - S. Alič; veterani - Peter Macuh (Team Grmada); st. veterani - Stanko Čufer (PGT); super veterani - Danilo Pudgar (TD Burja Vipava); članice absolutno - Nicol Guidolin (Italija) 35.26; ml. članice - Varineja Drašler; članice - Jasmina Munih (ŠD Nanos Podnanos); st. članice - N. Guidolin (Ita); ml. veteranke - Nataša Drašler; veteranke - Urša Trobec; st. veteranke - Tea Bajc (Triatlon klub Ajdovščina).