Točke štejejo dvojno

Šport
, posodobljeno:

Nogometaši Gorice so po zmagi v Domžalah lažje zadihali, a tri točke bodo dobile ustrezno težo le, če bo jutri v športnem parku padel velenjski Rudar.

Sandi Bremec
Sandi Bremec

NOVA GORICA> Šesto mesto na prvenstveni lestvici, ki so ga zasedli po 17. krogu, je namreč varljivo. Aluminij z istim številom točk ima tekmo manj, kot tudi Triglav, ki je Novogoričanom tik za petami. Jutrišnji nasprotnik sicer zaostaja za eno zmago, a imajo Velenjčani dve tekmi manj. Točke v dvoboju z Rudarjem, s katerim bodo sklenili drugo četrtino prvenstva, tako kot proti vsem neposrednim tekmecem štejejo dvojno. Doma pa jih je treba osvajati tako ali drugače. Novogoričani so v Domžalah pokazali, da imajo v svojem repertoarju tudi druge atribute ne zgolj mladostne igrivosti. Srečo je pač treba prav tako izzvati oziroma si jo priboriti. Tudi sodniške oči potem drugače spremljajo razvoj dogodkov na igrišču. Novogoričanom bo, zanimivo, še na drugi zaporedni tekmi pravico delil Koprčan, tokrat bo v vlogi glavnega sodnika Damir Skomina.

Velenjčani tudi po trenerski zamenjavi in prihodu Aleša Čeha igrajo po sistemu toplo-hladno. Napovedi pred prvenstvom so jih uvrščale vsaj v sredino lestvice, a številke v dosedanjem delu prvenstvu so bolj kot ne porazne. Nekaj je k temu botrovala slaba otvoritev prvenstva, nekaj pa tudi rošade. Z 11 doseženimi zadetki so najmanj učinkovita v ekipa v ligi, bolj prepustno obrambo pa ima le Mura. Morda je glavna primerjalna prednost Velenjčanov v tem trenutku svežina. V sredo so zaradi preložene prvenstvene tekme z Mariborom počivali, na sploh pa v zadnjem obdobju nimajo zgoščenega tekmovalnega koledarja za razliko od gostiteljev.

Novogoričani so denimo od 20. oktobra, vključno s pokalnima dvobojema, odigrali šest tekem, Velenjčani pa le dve. Prvi medsebojni prvenstveni obračun se je 26. septembra na stadionu Ob jezeru končal brez zmagovalca 2:2. Dejan Žigon je prav proti Rudarju dosegel svoj zadnji prvenstveni gol, v sredo pa ga je z osmim zadetkom na vrhu lestvice strelcev prehitel Dejan Kurež. Žigon se je ob zmagi v Domžalah izkazal v vlogi podajalca, med strelce pa se je vpisal Sandi Bremec, ki bo ob rekonvalescentu Krisu Joganu spet zasedel mesto v napadu. Zaradi kartonov bo počival Taulant Kadrija, bržkone pa tudi Welle N'diaye, ki je staknil poškodbo.

ALEŠ SORTA

Dejan Žigon je zadnjič zatresel mrežo tekmeca v prvenstvu prav proti Rudarju
Dejan Žigon je zadnjič zatresel mrežo tekmeca v prvenstvu prav proti RudarjuBostjan Bensa