Trije goli za dve točki prednosti
Nad prekmursko ravnico je v vlažnem sobotnem popoldnevu vsaj za trenutek posijalo sonce in razblinilo oblake. Ti so se za Koprčane dokončno razkadili na tekmi, po kateri so postali jesenski prvaki druge SNL.
LENDAVA > Zgodaj popoldne je Koprčane na lestvici sicer prehitela Gorica, kar je morda še za odtenek povečalo pritisk na igralce. Ti so namreč za sicer tekmovalno nepomemben, a psihološko zelo spodbuden virtualni jesenski naslov morali zmagati pri tekmecu, ki ima vse pogoje za naskok na prvo ligo, a igra tako nestanovitno, da jim še vedeževalci težko napovejo rezultat.
Prvi polčas je minil v visokem ritmu, v katerem so gledalci videli kar dva strela v vratnico. Nafta je že klasično imela večjo posest žoge kot tekmec, a malo konkretnih zaključkov. Na obeh straneh sta se zatresli vratnici. Koprčanom je to uspelo že v 12. minuti, ko je po levem boku lepo pobegnil Marko Pejić in ostro podal v kazenski prostor Ediju Baši, ki je zadel vratnico. Ista nogometaša sta zelo podobno akcijo izpeljala tudi šest minut kasneje, ob strelu pod prečnik pa je odlično reagiral domači vratar Florjan Raduha.
Guberac je prišel po koncu tekme
Pred tekmo je delegat Danilo Levačič dajal navodila organizatorjem srečanja glede kazni predsedniku Kopra Anteju Gubercu. Ni mu bilo dovoljeno vstopiti ne v slačilnice ne ob igrišče, lahko pa bi bil na tribuni. Na tekmi ga ni bilo, se je pa na stadionu presenetljivo pojavil po tekmi. Ves čas srečanja je bil v bližnjem hotelu.
Ko je že kazalo, da bosta mreži v prvem polčasu obmirovali, je do odbite žoge na polovici domače ekipe prišel Dare Vršič. S pobegom po desni strani se je otresel tekmecev, na robu kazenskega prostora pa lepo našel Marka Pejića, ki je žogo poslal v domačo mrežo. Tribune lendavskega stadiona so onemele.
Nafta : Koper 0:2 (0:1)
Športni park, gledalcev 600 sodnik Glažar (Hajdina) 6. Strelci - 0:1 Pejić (44), 0:2 Baša (47), 0:3 Vršič (93). Nafta: Raduha, Malešević, Vinko, Šeruga (od 60. Szokronyos), T. Pirtovšek, Novinič, Rebernik (od 60. Ploj), Bizjak, Oštrek (od 80. Kamaras), R. Pirtovšek, Živko. Trener: Marian Sluka. Koper: Nenezić 6, Jozinović 6 (od 88. Meštrić-), L. Badžim 6,5, Hadžić 7, Žužek 6,5, Jelić-Balta 6,5, Pejić 7, Baša 7, Galešić 6,5, Vršič 7, Djermanović 6 (od 80. Vekić-). Trener: Miran Srebrnič. Rumeni kartoni: Šeruga, Maleševič; Djermanović, Jozinović, Pejić.
Šele dobra minuta drugega polčasa je minila, ko je bila tekma že odločena. Medtem ko sta se zapletla Dejan Djermanović in eden domačih obrambnih igralcev, se je žoga odbila v desno, kjer je bil Edi Baša in premagal domačega vratarja za 0:2. Nafta je bila v drugem polčasu razglašena, nekaj je poskušala le na silo. Tako se je Mihael Rebernik osmešil s ponesrečenimi škarjicami, edina resna priložnost pa se je domačim po napaki gostujoče obrambe ponudila v 61. minuti, ko bi lahko zadel Alen Ploj, ki je ravno vstopil v igro. Igor Nenezić je bil že premagan, vendar je žogo z golove črte prisebno izbil Luka Badžim.
“Vedeli smo, da domačini igrajo napadalno in puščajo veliko prostora. Tako smo se tudi postavili, zapirali prostor in iskali protinapade. Odigrali smo pametno in zmagali,” je povedal eden od igralcev, rojenih leta 1984 v prvi postavi Kopra, kapetan Damir Hadžić.
Domači navijači so vse bolj negodovali, Gorgone so nekajkrat odvrgle bakle (z njimi so skupaj navijali Tifozi), precej navijačev pa je že zapustilo stadion, ko je tik pred koncem tekme piko na i postavil Dare Vršič. Čeprav se je sprva že spotaknil, je kljub temu nekako prišel do žoge in postavil končni rezultat za veliko slavje v koprskem taboru. “Prvenstvo smo slabše začeli, kar nekaj časa smo se sestavljali, potem pa smo le začeli zmagovati. Težko je bilo pričakovati, da bomo že sredi sezone imeli visoko prednost. Bolj vesel sem reakcije po domačem porazu proti Gorici. Verjamem, da je bilo veliko dvomljivcem pred tekmo v Lendavi, kjer pa je ekipa pokazala karakter,” je še dodal Hadžić.